Франківські та калуські стрітболісти успішно виступили на зимовому Кубку з баскетболу 3х3. ФОТО

236

У Києві відбувся Зимовий Кубок з баскетболу 3х3 “MONBAT WINTER BASKET 3×3”.

Головними тріумфаторами турніру стали у жінок – команда “Єноти” (у складі відомі гравці ТІМ СКУФА Уро-Ніле, Краєвська, Скорбатюк, срібна призерка чемпіонату світу 3х3 Завидна), у чоловіків “Буковель” (Івано-Франківськ), повідомляє WestNews із посиланням на сайт ФБУ.

“Єноти” перемогли рівненських “Попелюшок” 11:6, а “Буковель” у наднапруженому поєдинку здолав запорізьких “Бомжів” 15:13. Ще один жічномй колектив з обласного центру Прикарпаття – БК “Франківськ”, у матчі за 3-тє місце столичному клубу “Єдність (Київ)” (11:9).

Натомість, БК “Grizzlies” (Калуш) посів друге місце у категорії «чоловіки U-18», поступившись у фіналі команді “Ми типу гриби” (Київ-Луцьк).

Володарями титулу MVP за підсумками турніру стали:
Чоловіки – Дмитро Нєволін (Буковель),
Жінки – Наталя Скорбатюк (Єноти),
Чоловіки U-18 – Володимир Жартун (Grizzlies).

Додамо, що цей різновид гри у помаранчевий м’яч має більш фестивальний характер, ніж затиснутий у тактичні схеми класичний баскетбол 5х5. Та й тренерських установок вислуховувати не доводиться, бо ж самі тренери у повноцінному розумінні цього слова відсутні.

Увага до баскетболу 3х3 у світі зростає. В Україні минулий рік взагалі пройшов під знаком вуличного різновиду баскетболу. Неймовірна кількість турнірів під егідою ФІБА дозволила нашим збірним піти вгору у світових ранг-листах.

А Жіноча збірна виграшем срібла на чемпіонаті світу продемонструвала: щойно баскетбол 3х3 включать до олімпійської програми, а вирогідність побачити його вже на Олімпіаді у Токіо 2020 доволі висока, ми зможемо розраховувати на олімпійські медалі.

То ж кожні старти наближають певним чином золоту еру “баскетболу 3х3” в Україні. На зимовому кубку MONBAT WINTER BASKET 3×3 змагалися вісім жіночих, 16 чоловічих і 13 юнацьких (чоловіки U-18) команд. На шляху до фінальних змагань усі вони пройшли жорстке сито попередніх етапів.