Штрафи українців стануть меншими

198

Схвалений Верховною Радою України законопроект №5130, поданий з ініціативи Кабінету міністрів, не тільки дозволяє збільшити мінімальну заробітну плату до 3200 грн, а й змінює порядок нарахування стипендій, пенсій та штрафів.

Крім усього, цей законопроект дозволить відв’язати розміри штрафів від мінімальної зарплати. Тепер при їх призначенні будуть орієнтуватися на прожитковий мінімум. Завдяки такому кроку, штрафи не зростуть в два рази після підвищення “мінімалки”, повідомляє WestNews з посиланням на Обозреватель.

Так, раніше до мінімальної зарплати були прив’язані штрафи за порушення Трудового законодавства, а також податок на землю і судові збори. Приміром, за неоформленого співробітника роботодавцю загрожував штраф в розмірі 30 мінімальних зарплат, а тепер – 30 прожиткових мінімумів.

Разом з цим з’явився і новий механізм контролю. Парламент надав повноваження контролювати зайнятість і оплату праці виконавчим комітетам на місцях. При цьому якщо роботодавець відмовився впустити на підприємство інспектора, порушнику доведеться заплатити штраф у розмірі до трьох мінімальних зарплат.

Якщо ж мета перевірки – знайти неоформленого співробітника або тіньові зарплати, то роботодавцю, який не впустив інспектора, загрожує штраф до 100 мінімальних зарплат.

____8670_650x410

Читайте також: Двоє франківців виступають свідками у кримінальній справі, яку розслідує суд Королівства Нідерланди.

Коментарі:

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *