WestNews.com.ua

1 липня – свята, іменини, народні прикмети, день в історії

01.07.2018, 8:01  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

WestNews пропонує добірку цікавих фактів про 1 липня: день в історії, свята, іменини та народні прикмети Івано-Франківськ.

1 липня — 182-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 183 дні.

Свята

День архітектури України

З року в рік в Україні влітку, 1 липня, прийнято відзначати професійне свято всіх архітекторів і любителів архітектурного мистецтва країни День архітектури України.

Статус офіційного свята України День архітектури знайшов в 1995 р., після того, як розпався Радянський Союз, Указом Президента України № 456/95 від 17.06.1995. День архітектури України був заснований для того, щоб надати підтримку містобудівникам і архітекторам, їх творчим об’єднанням, робочим місцевих організацій архітектури та містобудування, проектним установам.

Склалася традиція щороку в День архітектури України проводити вручення та присудження премій і нагород за заслуги на архітектурному просторі, в числі яких і Державні премії України.

День працівників морського та річкового флоту

Напевно, немає на світі людини, яка не дивився б з захопленням у бездонні сині морські простори, мріючи коли-небудь відправитися на білосніжному лайнері в захоплюючу подорож. Невипадково професія моряка оточена таким романтичним ореолом, і багато хлопців марять мрією стати капітаном далекого плавання.

Морський та річковий транспорт – одна з важливих і надійних галузей економіки, і в цьому велика заслуга багатьох поколінь, які присвятили своє життя нелегкій морській праці, назавжди зв’язали свою долю, долю своєї родини з річкою і морем.

Професійне свято працівників морського і річкового флоту відзначається щорічно в першу неділю липня по Указу Президії Верховної Ради СРСР від 01 жовтня 1980 року N 3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні», в редакції Указу Президії Верховної Ради СРСР від 01 листопада 1988 року N 9724 -XI «Про внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам’ятні дні».

В Україні цей День встановлений відповідно до Указу Президента України № 1053/2008 від 18 листопада 2008 року, святкується щорічно в першу неділю липня і носить назву «День флоту України».

День слідчого України

1 липня своє професійне свято відзначають усі слідчі України. Слідчий – це свого роду детектив.

Слідчий у кримінально-процесуальному праві – посадова особа, уповноважена здійснювати попереднє слідство у кримінальній справі, а також інші повноваження, передбачені процесуальним законодавством.

Прийти в професію може будь-яка людина з юридичною освітою, а от працювати далі зможе не кожен – доведеться постійно стикатися з людським горем, витримає це тільки по-справжньому сильна людина.

Навчально-науковий інститут підготовки слідчих і криміналістів Національної академії внутрішніх справ є провідним підрозділом, на який покладено обов’язки підготовки висококваліфікованих слідчих.

Народні прикмети

1 липня вшановується пам’ять мучеників Леонтія, Іпатія і Федула. У давні часи 1 липня відзначався Ярилин день – день пекучого сонця. З цієї нагоди організовувались народні гуляння. Наші пращури в цей день спостерігали за травою: якщо вранці вона суха – на ніч буде дощ. У цей час відцвітає малина, починають квітнути лілії.

День в історії

1097 — хрестоносці під час першого хрестового походу розбили військо турків-сельджуків в Дорилейській долині.
1535 — англійський мислитель і державний діяч Томас Мор, котрий вже близько року перебував у тюрмі за відмову визнати законним розлучення Генріха VIII і принести присягу главі англіканської церкви, постав перед судом і був засуджений до четвертування, котре король замінив на відрубування голови.
1569 — Велике князівство Литовське й Польське королівство підписали Люблінську унію про створення федеративної польсько-литовської держави — Речі Посполитої.
1751 — надрукований перший том «Енциклопедії, або Тлумачного словника наук, мистецтв і ремесел», виданий Дені Дідро і Жаном Лероном д’Аламбером. За 30 років вийшло 35 томів енциклопедії. Участь в складанні енциклопедії взяли найвидатніші представники століття Просвіти: окрім видавців, це були Вольтер, Руссо, Монтеск’є, Гельвецій і інші.
1823 — створена федерація Сполучені Провінції Центральної Америки (включала Гватемалу, Гондурас, Сальвадор, Коста-Рику та Нікарагуа).
1858 — Чарльз Дарвін у Лондоні вперше представив свою теорію еволюції.
1859 — в Протоколах лондонського Ліннеївського товариства вперше опубліковано короткий виклад теорії природного відбору Чарльза Дарвіна.
1863 — Почалася битва під Геттісбургом, в якій війська Півночі завдали поразки Півдню (США).
1867 — внаслідок об’єднання кількох британських колоній проголошено створення домініону Канада.
1911 — польський біохімік Казимир Функ вперше використав слово «вітамін».
1936 — у Нью-Йорку вперше вийшов друком роман Маргарет Мітчел «Віднесені вітром».
1946 — проведено перше повоєнне випробування атомної бомби на атолі Бікіні.
1961 — у Торонто (Канада) відкрито пам’ятник Тарасу Шевченкові.
1976 — Васи́ль Омеля́нович Романю́к — майбутній Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир — відмовився від радянського громадянства.
1982 — у Радянському Союзі запущено «Космос-1383» — перший пошуково-рятувальний супутник, створений спільними зусиллями СРСР, Франції та США і призначений для прийняття сигналів про допомогу від кораблів і літаків.
1989 — у Києві утворено Народний рух України.
1997 — Гонконг був переданий під управління Китайської Народної Республіки.
2013 — Хорватія приєдналася до Європейського Союзу.
2014 — Верховна Рада України заснувала орден Героїв Небесної Сотні

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

01.07.2018, 8:01  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X