10 років без Віталія Пономаренка. Спогади про атлета-рекордсмена, люблячого батько та надійного товариша. ФОТО/ВІДЕО

У понеділок, 5 лютого, на фасаді будинку за адресою вулиця Національної Гвардії, 16, що в Івано-Франківську, відбулося відкриття анотаційної дошки українському ателту, чемпіону та рекордсмену світу з жиму штанги лежачи Віталію ПОНОМАРЕНКУ.

Рівно десять років Віталія Пономаренка немає з нами. 5 лютого 2008 року на 33 році життя о 5 годині ранку, відомий український пауерліфтер помер. Івано-Франківськ, Прикарпаття, зрештою, і Україна, втратила одного з кращих, якщо не найкращого, за часів Незалежності України, атлета. Харизматичного, яскравого, цікавого та неперевершаного. І титули майстера спорту України міжнародного класу, чемпіона та рекордсмена світу, чемпіона Європи з жиму лежачи яскраве цьому підтвердження.

Закінчив технікум електронних приладів. Служив в армії. В 20 років виконав норматив майстра спорту. В Прикарпаття його батька Анатолія Васильовича як військового направили з села Жерденівка Гайсинського району, Вінницької області. Матір Любов Іванівна працювала бухгалтером.

Пономаренко якось розказував що сила йому передалась від діда. Той якось підняв 100-літрову бочку з водою та загасив сусідську хату.

З 2 по 6 листопада 2007 року у місті Гельсінкі (Фінляндія) проходив Чемпіонат світу з пауерліфтингу і жиму лежачи за участю спортсменів із 20 країн світу. Україна була представлена чисельною збірною. Зокрема, абсолютним чемпіоном світу з пауерліфтингу у жимі лежачи іванофранківцем Віталієм Пономаренком, який кілька місяців тому на 17-му чемпіонаті Арнольдвікенду, що проводиться під патронатом Арнольда Шварценеггера, підтвердив титул найсильнішої людини планети.

У Гельсінкі Віталій Пономаренко встановив три світові рекорди: 340, 350 і 355 кг. Його результат перевищив абсолютний рекорд світу у жимі лежачи у всіх видах пауерліфтингу.

Чемпіонами світу стали також його вихованці, студенти Національного технічного університету нафти і газу Михайло Калин, Вадим Мисак та Віталій Богачевський (серед юнаків до 19 років).

Якось на прес-конференції Віталій Пономаренко зізнався, що мав запрошення виступати за збірну Російської Федерації, йому пропонували переїхати на постійне місце проживання до Москви.

«Ми з хлопцями відмовилися, – сказав Віталій Пономаренко, — бо ми патріоти, ми українці. Я буду носити свою національну форму, буду виступати під українським прапором і слухатиму український гімн».

У Віталія була мрія створити школу пауерліфтингу в рідному місті, але 5 лютого 2008 року на 33 році життя о 5 годині ранку, він помер. Причина смерті гостра серцева недостатність. Похований на кладовищі села Чукалівка.

У Віталія залишились жінка та двоє малих дочок.

“Я дуже вдячні всім хто прийшов сьогодні на відкриття анотаційної дошки. Дуже дякую Назарію (Павліву), який багато зусиль доклали до цього, шоб цю дошку встановили”, – наголосив батько, пан Анатолій.

“Україна є авторитетом і її асоціація, як держави, не завжди відбувається завдяки політикам, а завдяки спорту”, – наголосив Богдан Білик, заступник міського голови.

“Насправді дуже важливо пам’ятати про таких людей. І це десята дошка, яка присвячена людям спорту. Пам’ятаємо про тих людей, які приносили нам славу і гордість.”, – наголосив керівник департаменту молоді та спорту Віталій Матешко.

“Сьогодні 10 років як не стало Віталія Пономаренка. Йому було всього 33 роки. Досить молодий вік. В ті дні він готувався до змагань в Америці в Арнольда Шварцнегера, встановити черговий світовий рекорд. Я знав Віталя можливо не так близько, адже я займався дещо іншим силовим видом, але ми пересікалися на змаганнях. Усі ми хотіли брати приклад з Віталія. Я хотів би звернутися до батьків, дочок, родини, що ми пам’ятаємо і будемо вшановувати Віталія. Хотілося би сказати: Вічна пам’яті українським спортсменам і слава українським героям!”, – розповів стронгиен Назар Павлів.

 

Загрузка...

Comments are closed.