До сторіччя “Щедрика”: чарівний відеоролик про найпопулярнішу у світі українську мелодію

До ювілейної річниці “Щедрика” агентство PlusOne презентувало відеоролик, який розповідає історію найпопулярнішої різдвяної мелодії світу. Про це пише West News посилаючись на 24 канал.

Відео є англомовним, адже спрямоване саме на іноземну аудиторію.

“Щедрик” – одна з найпопулярніших новорічних пісень у світі. Існує безліч варіацій виконання й обробок мотиву. ЇЇ англомовний варіант Carol of the Bells звучить у багатьох голлівудських фільмах, серед яких такі культові, як “Гаррі Потер” та “Один вдома”. Це той випадок, коли творчий здобуток українців відомий усьому світові. Тому нам варто про це говорити та є чим пишатись”, – прокоментувала ідею відео керівник проекту Оксана Крячко.

Довідка: У 1916 році хор Київського університету вперше виконав “Щедрика”, мелодію до якого написав український композитор Микола Леонтович. Згодом, 1921 року “Щедрик” вперше прозвучав на концерті в Карнегі-Холі в Нью-Йорку. А в 1936 році американець українського походження Пітер Вільговський, який працював для радіо NBC, створив англійську версію слів до “Щедрика”, яку назвав Carol of the Bells.

Читайте також: Франківські хористи вразили неймовірним виконанням “Щедрика”. ВІДЕО

Коментарі:

Comments are closed.