11 вересня – свята, іменини, прикмети, традиції, факти, день в історії

11.09.2019, 7:00  |  Автор:   Менів Андрій

WestNews пропонує добірку цікавих фактів про 11 вересня: день в історії, свята, іменини та народні прикмети.

11 вересня — 254-й день року (255-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 111 днів.

Народні і православні свята

Новий рік по Хіджрі

Новий рік настає в перший день місяця Мухаррам, який вважається священним. Але цей день не такий Новий рік, як у нас, не світський захід. А швидше мусульманське свято, коли люди йдуть в мечеть, де читають проповідь присвячену переїзду пророка Мухаммеда з Мекки до Медіни в 622 році – відправної точки мусульманського місячного календаря. Люди вважають, що як проведеш перший місяць, так пройдуть і інші.

Усікновення глави Пророка, Передвісника і Хрестителя Господня Іоана.

За церковним календарем сьогодні – день усікновення глави Іоанна Хрестителя. Іоанна вважають самим найближчим попередником Христа, який передбачив його прихід. Як свідчить переказ, він навіть навіть хрестив Спасителя в водах Йордану. Православні люди дотримуються в цей день постe. Більш того, не можна їсти нічого круглого, особливо страв з капусти, зрізати макові головки, копати картоплю і рвати яблука. Раніше було прийнято поминати всіх воїнів, які загинули в боях.

11 вересня іменини святкують: Іван, Олеся.

День гранчака

Ні, це не жарт любителів алкоголю, це справжнє свято. Цей стакан має довгу, в кілька століть, історію, і його Днем народження вважають саме 11 вересня. Відповідно до історії в цей день в на скляному заводі в Гусь-Хрустальний в 1943 році був випущений перший радянський гранований стакан. Дизайнером склянки вважають Віру Мухіну, автор композиції «Робітник і колгоспниця».

Народні традиції

За народним календарем сьогодні 11 вересня Івана Ріпного. Приходив час збирати ріпу. Перелітні птахи якраз відлітали у вирій, осінь поступово вступала в свої права. Особливих святкувань не влаштовували, лише готували пишне застілля, яким відзначали черговий рубіж закінчення польових робіт.

Особливі вірування 11 вересня пов’язані з християнським святом  – Усікновення голови Іоанна Предтечі. Люди вважали, що сьогодні не можна брати до рук ніж, а також – різати предмети круглої форми, які нагадують голову, наприклад, помідори, капусту, цибулю.

Народні прикмети на 11 вересня наступні:

Якщо журавлі вже відлетіли 11 вересня – зима буде пізньою;
Багато граків літає – день буде сонячним;
Грім гримить – до теплої осені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Так склалися зорі, або гороскоп на 11 вересня для всіх знаків зодіаку

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X