Як я до дитячого психолога ходила  

Оля Новак мама 27.03.2019, 7:17 

За останні десятиліття підходи до виховання дітей і батьківства загалом істотно змінилися. Якщо раніше часто виховували різкою, то зараз більше розмовами. Батьки читають різних психологів, ходять на тренінги, знають про першу, другу і десяту кризу дітей і як поводитись з дитячими істериками. Тому, перефразовуючи відоме прислів’я: «Краще перегледіти, ніж недогледіти» – я фундаментально підійшла до теми дитячих ревнощів.

Коли я завагітніла вдруге, то дуже переживала, як це сприйме моя старша дитина. І хоч на той момент їй вже було 5 років, я прочитувала поради і статті на цю тему, дивилась відео і розпитувала знайомих. Озброївшись цінними знаннями, я взялась до роботи.

Звістка про скору появу сестрички сколихнула уяву доньки. Я взяла з неї обіцянку поки нікому не говорити і… через пару днів мене вже вітали вихователі в садку. На моє запитання як так вийшло, майбутня старша сестра відповіла, що вона просто хотіла зробити їх щасливими і наша новина якнайкраще підходила для цього. Я не мала що відповісти.

Впродовж моєї вагітності настрої старшої змінювались від «коли вже я її побачу» до «не хочу сестрички, бо тоді її більше будуть любити, ніж мене». Ми пояснювали, говорили і заспокоювали.

В пологовий старшу не пустили і вона тиждень згоряла від нетерпіння, чекаючи зустрічі. Коли настав день Ч, тобто ми прийшли додому, старша сестра була згустком енергії, слухняності і любові. Вона, за прикладом ангеликів на образах, які зачудовано споглядали на Ісусика, складала ручки і дивилась на меншу. Але щастя було недовгим і в якийсь момент, коли я пішла в іншу кімнату, вона захотіла взяти сестричку на ручки.  Побачивши епічну картину, як голова молодшої телімбалась без підтримки вверх-вниз, я скрикнула. Як наслідок, ревіли всі троє: я і дві новоявлені сестри. Я – від жалю, що всі поради коту під хвіст і що я все запорола, старша – від переляку, а в меншої ми вже не питали  причину, і так в ті часи то був майже її перманентний стан.

Наступні декілька місяців були нелегкими, бо менша потребувала мене 24/7, а я адаптовувалась до такої потреби. Старша ж в садку розказувала, що в неї дуже вредна сестричка, бо постійно кричить, а мама бідує з нею. І хоч ми за всіма правилами долучали її до спільного догляду за меншою, я все одно переживала, що вона обділена моєю увагою.

Не пам’ятаю, що точно стало останньою краплею, але я таки вирішила звернутись до дитячого психолога, тобто психологині. Мила жінка вислухала мою двогодинну зболену тираду, всі страхи і сумніви та обіцяла протестувати мою старшу дитину.

З жахом я чекала наступного візиту, малюючи в уяві страшні діагнози про поганих батьків. Але результати тесту мене трохи заспокоїли. На малюнках була сестричка і слава Богу, бо якщо б її не було, то це означає, що дитина повністю витісняє її зі своєї сім’ї. Хоча, на своє уявне день народження старша сестра ледь не забула її запросити, але вчасно нагадалась і сестричка таки потрапила в список гостей. Психологиня сказала, що нічого критичного в цій ситуації не бачить, хіба більше уваги приділяти старшій.

І ми далі лупали цю скалу: розказували, як сестричка її любить, що вона усміхається тільки до неї, що вони, як дві краплі води і ще багато таких «що».

І вже шестирічна дівчинка на правах старшої почала збирати іграшки для меншої, розказувати всім, що це наймиліший малюк на світі, як вона любить її і сильно бавить. Правда, останнє то швидше на словах або на людях.

Менша ж відразу має купу кімнату іграшок, чим і користається, бо стягнувши щось, зі сміхом тікає до мене. Вже спробувала шоколад, яким з нею поділилась добра сестра, тягає чужі рюкзаки і тішиться, коли бачить свою сестру. Думаю, вони стануть найкращими сестрами.

Але краще таки перестаратись, перепробувати всі методи, сходити до психолога і заспокоїтись, ніж нічого не робити і потім сумніватися.

 

Ольга НОВАК

27.03.2019, 7:17 

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X