Збір благодійних внесків у школах ведеться з порушенням законів, – франківські матері

Матері івано-франківських школярів вважають, що так звані «благодійні батьківські внески» перетворились на основне джерело фінансування поточних потреб у начальних закладах міста. При тому, що фінансування потреб шкіл та садків у 2017 році значно зросло.

Про це йшлося на прес-конференції представниць ГО «Мами Прикарпаття», передає WestNews.

«Керівники навчальних закладів вирішують перекласти відповідальність за закупівлю миючих засобів на плечі батьків. Збір коштів відбувається неконтрольовано і суперечить законодавству. Звітність щодо них відсутня», – каже членкиня організації Наталія Амарі.

«Відповідно до законодавства, будь-який обіг готівки у школі чи садочку є незаконним. Якщо батьки хочуть надати цю допомогу – це має бути добровільно, а сума не має бути фіксованою», – переконана вона.

Голова ГО “Мами Прикарпаття” Мар’яна Вершиніна додала, що їй відомі випадки, коли батьків у школах відверто “пресують” через благодійні внески.

Пані Амарі зазначила, що інформація про нестачу коштів у садках та школах не є достовірною. Батьки учнів надсилали до місцевої влади запити і отримали інформацію, що фінансування потреб освітніх закладів в Івано-Франківську у 2017 році збільшилося в кілька разів.

«Стосовно ремонтів. В ДНЗ на ремонти передбачено 4 млн 700 тис гривень, на школи – майже 8 млн гривень. Але, при цьому, основний фінансовий тягар все одно лягає на плечі батьків», – скаржиться жінка.

Матері стверджують – батьки не знають, чи виділяються з бюджету кошти на миючі і дезінфікуючі засоби для дошкільних закладів, і в якій кількості.

«Витрати в кошторисах садочків є нераціональними – мова йде, до прикладу, про телефон та Інтернет. В садочках №1 та №22 з міського бюджету на ці потреби щорічно витрачається по сім тисяч гривень. Ми вважаємо, що це значна сума, яку можна було б витратити на речі, яких завжди не вистачає – миючі та дезінфікуючі засоби», – додала Наталія Амарі.

Активісти закликали контролювати обіг бюджетних коштів у школах та садках і питати в їхніх керівників, куди спрямовані ті чи інші витрати.

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.