WestNews.com.ua

“Жодних преференцій політичним силам”, – у Франківську відбувся брифінг щодо виборів 21 липня

19.07.2019, 14:19  |  Автор:   Власенко Власта

Сьогодні відбувся брифінг щодо виборчої кампанії до позачергових парламентських виборів, які пройдуть 21 липня. Про нормативні порушення, агітаційні ноу-хау та особливих ативістів  розповіли спостерігачі ОПОРИ та представники поліції.

Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області зазначив, що  на позачергових виборах народних депутатів України на Івано-Франківщині працює 126 осіб в семи окружних виборчих комісіях та понад 14 тисяч осіб задіяно в роботі  1034-х  дільничних виборчих комісій.

До поліції протягом виборчої кампанії на Прикарпатті було подано 76 заяв  про ймовірні порушення виборчого законодавства.

“Термін передвиборної агітації інтенсивний. За час від 24 травня до нині є 98 повідомлень про порушення передвиборної агітації. Було складено 82 адміністративних протоколи. У західній Україні це найбільша кількість складених протоколів “, – зазначає Володимир Голубош, начальник Головного управління Національної поліції у Івано-Франківській області.

Стосовно активності, то найактивнішими агітаторами, кажуть   представники ОПОРИ, були  “Голос”, ВО “Свобода”, “Європейська солідарність”, “Українська стратегія Гройсмана”, “Слуга народу”, ВО “Батьківщина”, “Радикальна партія Олега Ляшка”, “Об’єднання Самопоміч”, “Сила і честь” та “Громадянська позиція”.

В поле зору спостерігачів як найновітніший за формою агітації  попав куб для викидання агітації із написом “Очисти місто від агітації – звільни мізки від пропаганди” від кандидата 83 округу Віктора Вінтоняка. Не обминули на брифігну два випадки використання маніпулятивних форм агітації: телефоні “соцопитування” від імені Оксани Савчук у Івано-Франківську, агітацію схожу на бюлетні із позначками за кандидатів Андрія Шевченка ( округ 88) та Олексія Петечела (округ 83). Також в ракурсі нестандартних форм агітації –  фотозони із зображенням Руслана Кошолинського на Вічевому майдані, агітаційний автомобіль із гучномовцем і вповіданням  про Олександра Шевченка ну і посилання на чат-бот соціальної мережі телеграм, через який можна перевірити себе у списку виборців, яке розміщене на сторінці команди Зеленського

“В день виборів у нас будуть працювати короткотермінові спостерігачі, які окрім спостереження за наявністю чи відсутністю порушень, будуть здійснювати паралельний підрахунок голосів “, – наголосив Морикіт.

Завтра ж – день тиші, – наголосили всім присутнім.

“Поліція Прикарпаття прикладе усіх зусиль, аби забезпечити громадський порядок та безпеку. Жодних преференцій політичним силам ми не надаємо”, – зауважив Володимир Голубош.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 13 сепрня будуть продавати “Прикарпаття”

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X