WestNews.com.ua

14 лютого: свята, іменини, прикмети, традиції, факти, день в історії

14.02.2020, 8:01  |  Автор:   Хромей Зоряна

WestNews пропонує добірку цікавих фактів про 14 лютого — 45-й день року у григоріанському календарі. До кінця року залишається 321 день.

Свята

Всесвітній день комп’ютерника

14 лютого – неофіційне свято, але широко відзначається в професійному світі День комп’ютерника. 14 лютого 1946 науковому світу і всім зацікавленим був продемонстрований перший реально працюючий електронний комп’ютер ENIAC я (Електричні Числовий Інтегратор І обчислювач).

Інженери і системні адміністратори, програмісти та складачі текстів – все примкнули до тих, хто святкує День комп’ютерника. Це хоч і неофіційний, але свято, яке відзначають у всьому світі, включаючи Україну.

Міжнародний день дарування книг

Починаючи з 14 лютого 2012 року відзначається Міжнародний день дарування книги (International Book Giving Day). Це одне з наймолодших свят в календарі, об’єднує всіх, хто дарує книги дітям і вчить їх любові до читання. За три роки свого існування ініціатива отримала підтримку в усьому світі та продовжує знаходити нових ентузіастів і учасників. Просуванню свята сприяла підтримка відомих авторів, блогерів та дитячих письменників.

День Святого Валентина (День всіх закоханих)

Згідно з однією з легенд, римський імператор Клавдій II ввів табу на одруження своїх воїнів. А священик і лікар Валентин, всупереч усім заборонам, з’єднував серця закоханих. Так, таємно Вінчані пари утворювали шлюбний союз, а святий Валентин став мучеником, оскільки за свої благодіяння був страчений 14 лютого 269 року.

У цей день прийнято дарувати своїм коханим цукерки, квіти і, звичайно, листівки у вигляді сердець – символ любові і захоплення, так звані «валентинки». У багатьох країнах свято прижилося досить-давно. Але в Україні отримав широке визнання лише в 90-х роках. З тих пір 14 лютого – день, коли панує мир, любов та злагода в серцях закоханих.

Іменини:

Тимофій, Василь, Гаврило, Давид, Петро, Семен, Микола.

Народний календар:

Цього дня вшановується пам’ять мученика Трифона. Про погоду наші пращури судили за небом: якщо на Трифона небо було усіяне зірками, то очікували пізньої весни. Якщо випадав сніг, це розцінювали як попередження про дощову весну. Якщо до кінця дня небо вкривалось туманним прошарком білих хмар, очікували незабаром хорошої погоди. Взагалі за погодою цього дня передвіщали погоду до кінця зими: “Який Трифон, такі й останні дні лютого”.

Народні прикмети на 14 лютого:

 • Якщо небеса закриті туманними хмарами до вечора – в найближчі дні буде хороша погода
 • Небо 14 лютого в зірках – весна настане нескоро
 • Погода на Трифона показує, якою буде вся весна. Якщо на Трифона тепло – прикмета того, що найближчі 30 днів також будуть теплими
 • Пішов сніг – навесні часто йтимуть дощі
 • Сніг іде 14 лютого – погода буде дощовою всю весну
 • Морозний день – весна буде холодною і пізньою
 • Одруження в цей день – хороший знак

Цей день в історії:

 • 1914 — у ході виборчої реформи в Галичині українці змогли одержати третину місць у місцевому сеймі
 • 1921 — представники УСРР Ф. Кон і Ю. Коцюбинський підписали мирний договір Радянської України з Литвою
 • 1943 — радянські війська звільнили Ворошиловград (нині — Луганськ) і Ростов-на-Дону
 • 1992 — установлені дипломатичні відносини між Російською Федерацією й Україною.
 • 1993 — Україна, Польща та Угорщина підписали договір про співпрацю народів Карпатського регіону.
 • 2005 — заснування сервісу YouTube.

14 лютого

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голландські троянди за ціною колумбійського кокаїну: ближиться день закоханих. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X