15 серпня – свята, іменини, прикмети, традиції, факти, день в історії

15.08.2019, 7:05  |  Автор:   Менів Андрій

WestNews пропонує добірку цікавих фактів про 15 серпня: день в історії, свята, іменини та народні прикмети.

15 серпня — 227-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 138 днів.

Свята

День археолога – насправді в цей день нічого особливого для археології не сталося. У багатьох країнах він не державний, не національний. Однак його відзначають археологи Білорусії, України, Казахстану і Росії, як професійний, саме 15 серпня. Хоча в Україні свято все ж отримало статус державного ще в 2008-му.

Православні свята: Успенський піст.

Перенесення з Єрусалима до Константинополя мощів первомученика архідиякона Стефана. Знайдення мощей праведних Никодима, Гамалиїла і сина його Авіва. Блаженного Василя, Христа ради юродивого, Московського чудотворця.

Степана (Стефана) Сінника

Якраз середина серпня, Перший Спас вже позаду, і сьогодні церква згадує первомученика Стефана. Стефан був першим християнським мучеником, який походив з єврейської діаспори. Постраждав за віру і свої проповіді. Його забили камінням до смерті за рішенням суду Синедріону. Це сталось в 33-36-х роках. Це вбивство підтримало багато людей, але один з них для нас найбільш примітний, так як пізніше він став первоверховним апостолом Павлом.

У християнстві мученика Стефана шанують як святого, архідиякона, апостола від 70-ти. На іконах він зображений з каменем на голові або на плечах і тримає пальмові гілки в руках. Ці гілки мають символічний сенс, говорячи про його перемогу над смертю. Його просять про допомогу під час переслідування або гоніння, а також просять звернути близьких до Бога.

На Русі в цей день косили отаву – це нова трава, яка виростала поверх вже скошеної. А також в цей день люди передбачали, якою буде погода в вересні.

Приказки і прикмети: 

Перисті нерухомі хмари, що з’являються вранці – вірна ознака гарної погоди; 
Яка погода вдень, такою вона буде і в вересні; 
Павуки плетуть маленькі сіті – скоро буде вітряно; 
Жаби заквакали – буде дощ, різко замовкли – буде сильний вітер;

Іменини в цей день: Василь, Іван, Кирило, Платон, Роман, Степан, Тарас, Федір.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Так склалися зорі, або гороскоп на 15 серпня для всіх знаків зодіаку

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X