WestNews.com.ua

19 ромів виїхали сьогодні з Івано-Франківська на Поділля. ФОТО

14.05.2020, 14:31  |  Автор:   Менів Андрій

Майже два десятки ромів виїхали 14 травня з Івано-Франківська у Хмельницьку область. Через відсутність транспортного сполучення, вони звернулися до міського голови Руслана Марцінківа, аби їм надали автобус, пише “Суспільне”

Микола Рошташ із сім’єю сьогодні їде з Івано-Франківська у Хмельницьку область. Чоловік з родичами працював на місцевому ринку, але каже, що через карантин заробітки закінчилися:

“Дуже важко стало. Нема як купити памперсів і суміші дітям, це головне, та й з харчами… У нас є будинок власний, ми там прописані. Там і будемо жити за місцем прописки: Хмельницька область, Ярмолинецький район, село Глушківці.

Роми їдуть на Поділля

Роботи каже, Микола Рошташ, він із сім’єю поки що не має, але після карантину планують шукати заробітки у Хмельницькому.

Анастасія мешкає у сусідньому із ромами під’їзді. Своє прізвище на камеру жінка називати відмовилася. Каже, що до цих ромів, тут жили дуже галасливі.

“Ми і стукали в двері, ми просили, ми говорили… Нічого не можна було зробити. Вони так билися тут. А як бігли сходами – це просто цілий будинок трясся. Ми переживали, аби нас не зірвали. Перед Великоднем один із них лінувався обійти, бо дощило, то вибив двері”, – розповідає Анастасія, яка живе по сусідству з ромами.

Роми їдуть на Поділля

В Хмельницьку область поїхало три родини: одна сім’я – двоє дорослих і семеро дітей, друга – двоє дорослих і дві дитини, третя – чоловік повнолітній, жінка –неповнолітня, дитина і також бабця однієї із жінок.

Один з чоловіків придбав будинок в селі Глушківці, відповідно туди вони і зараз їдуть.

“Перед цим вони написали звернення. Цей документ оброблявся. Ми спілкувалися з ними. Дійшли до того, що вони сьогодні вже їдуть”, – каже начальник відділу громадського порядку КП “Муніципальна інспекція “Добродій” Андрій Кабанов.

Чоловік розповідає, що в дорозі ромів супроводжує соціальний працівник. В автобусі є харчі. У самому транспорті задля безпеки натягнули захисну плівку між водієм та пасажирськими синіннями.

Нагадаємо, роми Закарпаття подали позов на Руслана Марцінківа і вимагають 250 тисяч компенсації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті від коронавірусу помер циганський барон. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X