Після відставки Деканоідзе дала інтерв’ю, у якому згадала Дмитра Міхальця

Як писав  WestNews голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе 14 листопада 2016 року подала у відставку.

Посаду голови Нацполіції Деканоідзе займала з 4 листопада 2015 року. До цього вона була радником очільника МВС Арсена Авакова.

Після відставки Хатія Деканоідзе дала інтерв’ю кореспондентам “Главком“. У ньому Деканоідзе розповіла про складнощі під час роботи, про те, хто відкрив шампанське, коли вона подала у відставку. А також про сина та стосунки з Аваковим і не тільки. Адже спілкуючись з кореспондентами, Хатія Деканоідзе згадала й Івано-Франківськ.

Хатія

Все розпочалося з того, що пані Хатію запитали про справу поліцейського Сергія Олійника і яка доля учасників цього інциденту. Нагадаємо, патрульний під час переслідування авто застрелив пасажира. Йому закидають замах на вбивство двох і більше людей (Ст. 15 Кримінального кодексу) та перевищення службових повноважень.

Деканоідзе зазначила, що прокуратура закінчила розслідування.

“Це для мене дійсно був переломний момент. Я відчула дуже сильно, як нова система бореться зі старою. Треба було зупиняти ту машину? Так. Хто винен у тому, що сталося? П’яний водій чи поліцейський, який зупиняв машину, яка через весь Київ мчала на швидкості під 180 кілометрів на годину? А якби це був день і діти в цей час би йшли до школи, люди на роботу і так далі? Коли суд відпустив водія, що був п’яним, коли це сталося, у мене просто руки тремтіли. Як так можна? Але прокуратура не змінила своїх поглядів, не змінила статтю. Подивимось, що скаже суд”, – розповіла пані Хатія.

Підкінець відповіді на це питання Хатія Деканоідзе додала: Подібна історія у нас була в Івано-Франківську“.

І продовжила:

“На адресу начальника патрульної поліції Івано-Франківська Дмитра Міхальця в жовтні прокуратура висунула обвинувачення за ст. 365 Кримінального кодексу – перевищення влади та службових повноважень. Причиною стала заява ветерана АТО Івана Чайковського, який вказав, що був побитий Михальцем у кабінеті, коли прийшов оскаржити протокол за неправильне паркування. Сам же Міхалець це спростовує та заявляє, що це Чайковський підвищував на нього голос та жбурнув йому в обличчі посвідчення бійця АТО”.

14708115_1807314676173583_2390192878043957485_n

ФОТО: УНН

Кореспонденти запитали чи такі речі показують безглуздість боротьби. На що колишній очільник Національної поліції України відповіла:

“Це мені не показує безглуздість боротьби, але я досвідчена людина. Головне, щоб молоді люди, які до нас прийшли, не відчули цього. Не подумали: якщо так тисне прокуратура, то нащо ми прийшли? А таких у нас 12 тисяч у патрульній поліції.

Цей факт із Міхальцем був показовим. Судові процеси час від часу скасовуються. Тобто є такі речі, які не мені, але патрульним, новому поколінню дають зрозуміти: ви там намагайтеся щось робити, але якщо ви щось не так зробите, ми вас завжди будемо, даруйте, “мочити”.

Хатія Деканоідзе відверто заявила, що і прикривати тих поліцейських, які порушили закон теж ніхто не збирається. Але коли суд і прокуратура приймають безглузді рішення, то навіть суспільство це бачить.

“Та прикривати поліцейських теж ніхто не збирався і не збирається. В тому числі тих патрульних, яких затримувала внутрішня служба безпеки. Бо позбуватися покидьків треба. Але також – і це важливо – треба захищати ті крихкі зміни, які були вже зроблені.

За Олійника я дуже хвилююсь… Жодна людина не могла не обуритися, коли суд відпустив водія BMW Храпачевського, а цього хлопця-поліцейського залишили у СІЗО.

Але наші нинішні патрульні, повірте, через три роки стануть справжніми, добрими копами, які реально зможуть обіймати і керівні посади. Їм потрібен якийсь час, щоб стати на ноги”.

Повний текст інтерв’ю за посиланням.

Нагадаємо, Аваков оголосив конкурс на посаду голови Нацполіції.

 

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.