WestNews.com.ua

23 квітня – свята, іменини, прикмети, традиції, факти, день в історії

23.04.2019, 8:15  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

WestNews пропонує добірку цікавих фактів про 23 квітня: день в історії, свята, іменини та народні прикмети Івано-Франківськ.

23 квітня — 113-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 252 дні.

Свята

Всеукраїнський день психолога

Всеукраїнський день психолога вже традиційно відзначається 23 квітня.

Без рад у цьому житті прожити неможливо. А поради психолога – взагалі неоціненна послуга, особливо, якщо фахівець такого роду проникне в саму суть людської душі, щоб впоратися з накопиченими питаннями.

У наш високотехнологічний вік допомога психолога – нитка, яка допомагає утриматися в потоці інформації. Тому українські психологи регулярно зустрічаються на засіданнях круглого столу, щоб обговорити актуальні проблеми, що стосуються кожного члена нашого суспільства, будь він інженер, кондитер або робочий. На спеціальних практикумах теоретичні нововведення закріплюються і переходять у реальну площину, допомагаючи нам зрозуміти і прийняти те, що без допомоги психолога ми зробити не змогли.

Психологія – наука молода, але досить популярна. Сьогодні психологи працюють в різних сферах суспільства. На кожному сучасному підприємстві є менеджер з персоналу, який бере безпосередню участь у житті колективу, починаючи від прийому на роботу і закінчуючи вирішенням конфліктних ситуацій. В організаціях охорони здоров’я, а також в освітній сфері психолог – штатна одиниця, що дозволяє відчувати себе комфортно і надійно. Та й хто, як не фахівець, допоможе розібратися в тонкощах самопізнання, вислухає, дасть пораду і поміняє уявлення про самого себе в кращу сторону. Головне в цій професії, не забувати, що кожна людина індивідуальна, а значить, шаблонів в роботі бути не повинно.

Всесвітній день книг і авторського права

23 квітня – символічна для світової літератури дата – стала приводом для заснування Всесвітнього дня книг та авторського права (World Book and Copyright Day).

Це один із знакових днів у нашому міжнародному календарі. Талант письменника – яскрава демонстрація духовного початку всього людства. Уміння висловити свої почуття і переживання, думки і образи, події і відносини, і багато чого, що так чи інакше зв’язується з людським світоглядом – справжній дар. Сказати і бути почутим, знайти розуміння і відгук у серцях вдячного читача – це мета будь-якого автора. Далеко не всім вдавалося досягти її. А деякі навіть випереджали свій час, будучи натхненниками і законодавцями нових підходів, і нових поглядів.

Слова і фрази, найрізноманітніші вирази, хід і перебіг думки, цілий потік процесу мислення і почуттів, який лягає в основу того чи іншого твору, стаючи згодом нашим спільним людським надбанням, захоплює і багатьох просто не може залишити байдужими, надаючи унікальний колорит нашому з вами життю і духовної спадщини. Дата святкування Всесвітнього дня книг та авторського права, який увійшов у міжнародний календар за рішенням ЮНЕСКО в 1995 році – 23 квітня. Вона вельми символічна для всієї нашої світової літератури. У цей день, в 1616 році до прикладу, покинули світ або прийшли в нього такі знамениті і відомі автори як Шекспір і Сервантес, Моріс Дрюон і Інка Гарсіласо де ла Вега, Мануель Мехіа Вальєхо і Володимир Набоков, X. Лакснесс і Дж. Пла.

День англійської мови

Вперше День англійської мови, як і дні інших офіційних мов ООН, зазначили в 2010 році. Встановити особливі дати, в які слід віддавати належне мовам організації, запропонував департамент зв’язків з громадськістю. Мета нових свят – зміцнити традиції багатомовності в світі. Організація об’єднаних націй виділила в календарі шість днів – по одному на кожен з офіційних мов.

Датою святкування англійської мови став день народження Вільяма Шекспіра – великого англійського поета, письменника, знаменитого драматурга світу. З-під пера Шекспіра вийшло п’ять поем, 10 хронік, 11 трагедій, 17 комедій і 154 сонета. Серед його творів – відомі будь-якого цивілізованого жителю планети «Ромео і Джульєтта», «Отелло», «Гамлет, принц датський», «Король Лір» та інші. Завдяки широкому розповсюдженню англійської мови, багато шанувальників творчості Шекспіра читають його книги в оригіналі.

На сьогоднішній день англійська вважається міжнародною мовою» – на ньому розмовляє більше мільярда людей у кількох десятках країн. Це мова не тільки англійців, але і жителів США, Ірландії, Канади, Мальти, Австралії, Нової Зеландії. Він використовується в якості офіційної в деяких державах Азії й Африки.

Люди, що говорять на цій мові, називаються англофонами. Варто зазначити, що так званий Standard English – чистий лондонський діалект – з часом зазнав безліч змін у різних регіонах, і нерідко англійцю складно буває зрозуміти англомовного американця або австралійця.

Англійська мова поряд з французьким є робочою мовою секретаріату Організації об’єднаних націй, а також входить до числа шести офіційних мов ООН.

Передбачається, що в День англійської мови в секретаріаті ООН повинні проходити різні заходи – круглі столи, конференції, конкурси, науково-популярні виставки та уроки мови, які дозволять всім бажаючим познайомитися з англійською мовою і культурою.

Іменини

Олександр, Африкан, Зенон, Максим, Терентій, Федір, Яків, Адальберт (Войтех), Юрій.

Народні прикмети

23 квітня відзначається день пам’яті святих мучеників Терентія, Помпія та ін. У цей день у давнину спостерігали за сонцем: “Якщо сонце зійде червоне у туманному серпанку – рік буде хлібородним. Якщо викотиться із-за гори – доведеться переорювати озиме поле і засівати яровими”. У цей час розкриваються бруньки у груші, дуба. Сходять нарциси, крокуси, а при ранній і теплій весні можуть зацвісти.

23 квітня: історія в картинках

1616 – помер Вільям ШЕКСПІР, англійський драматург,поет;
1616 – помер Мігель ДЕ СЕРВАНТЕС СААВЕДРА, іспанський письменник, автор Дон Кіхота;
1897 – народився Василь ГРЕНДЖА-ДОНСЬКИЙ, закарпатський письменник;
1928 – народилася Ширлі ТЕМПЛ, американська кіноактриса, що прославилася в дитячі роки. Ширлі залишилася самою юною власницею «Оскара», якого вдостоїлася у віці 6 років;
1936 – народився Рой ОРБІСОН, американський співай;
1954 – народився Майкл МУР, американський кінорежисер (9/11);
2007 – помер Борис ЄЛЬЦИН, перший президент Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Так склалися зорі, або Гороскоп на 23 квітня для всіх знаків зодіаку

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X