WestNews.com.ua

24 лютого – свята, іменини, прикмети, традиції, факти, день в історії

24.02.2019, 7:11  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

WestNews пропонує добірку цікавих фактів про 24 лютого: день в історії, свята, іменини та народні прикмети.

24 лютого— 55-й день року у григоріанському календарі. До кінця року залишається 310 днів.

Cвята

День незалежності Естонії

4 лютого, в день, коли в 1918 році була формально заснована Естонська Республіка, щорічно відзначається День незалежності Естонії. Незалежність республіки була проголошена Комітетом Порятунку. З таким результатом для естонців завершилася перша світова війна.

Іменини

Влас (Власій Севастійський), Дмитро, Федора, Захар, Всеволод, Гаврило

Народні прикмети

Одне з найпопулярніших народних свят. Свій початок веде від слов’янського бога Велеса або Волоса — бога достатку, охоронця худоби на землі і пастуха небесних стад. Його згадує автор «Слова о полку Ігоревім», у якому він називає Бояна Велесовим онуком. На цій підставі робиться висновок, що Велес був також покровителем поетів.

З прийняттям християнства Велеса заступив священомученик Власій, єпископ міста Севастії, якому за приналежність до християнства близько 316 р. відрубали голову.

Святий Влас, як і Георгій, вважається захисником і покровителем домашніх тварин. Літні люди подейкували, що Влас у цей день пильно наглядає за тваринами, и тому чоловіки нагадували своїм жінкам: «Дивіться, молодиці, щоб завтра принесли раненько водиці з криниці!». Нею наповнювали пляшечки, вкидали туди шматочки воску зі страсної свічки і ставили на покуть, де вона мала стояти три дні. В цей час Влас освячував її. Потім частину води вливали в криницю, а рештою скроплювали тварин.

Крім того, ті господарі, в яких було чимало худоби, спеціально замовляли молитву, після цього з іконою і святводою ішли до стайні, щоб благословити тварин. Під час молебня освячували і свічку, якою лікували хворе горло.

Після Власа невдовзі наступав піст, а отже і закінчувалися весілля. З цього приводу казали: «Оляся на заміж не ласся».

З Власом пов’язували і закінчення зими:

«Прийшов Влас,— мовить прислів’я,— з печі злазь»,

«Пролив Улас олії на дороги — пора зимі вбирати ноги»,
Якщо цього дня відлига, то морозів більше не буде.

В цей день народилися

1959 Володимир Горянський – Український актор, телеведучий. Народний артист України (2008), член Національної спілки театральних діячів України;
1955 Стівен Джобс – Американський підприємець і винахідник. Засновник корпорації Apple Inc.;
1930 Григорій Чапкіс – Український танцюрист і хореограф, лауреат трьох міжнародних конкурсів, народний артист України (2010);
1930 Михайло Нечай – Єдиний відомий на рубежі ХХ-XXI ст. мольфар. Був вбитий у власному домі психічнохворим 15 липня 2011 року;
1917 Тетяна Яблонська – Відома українська художниця-живописець, академік Академії мистецтв СРСР (1975), Народний художник СРСР (1982), Герой України (2001);
1842 Юліан Романчук – Довголітній політичний провідник галицьких українців, визначний громадський та культурно-освітній діяч;
1786 Вільгельм Грімм – Німецький філолог, брат Якоба Грімма. Представник гейдельберзьких романтиків, які ставили метою відродження громадського і наукового інтересу до народної культури (фольклору).

В цей день померли

1903 Іван Терещенко – Український підприємець та меценат;
1856 Микола Лобачевський – Москальський математик, творець неевклідової геометрії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Так склалися зорі, або Гороскоп на 24 лютого для всіх знаків зодіаку

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X