Те, що об’єднує. У Франківську студенти-політологи та бійці зустрілися за круглим столом. ФОТО

21 листопада вся Україна відзначила третю річницю Революції Гідності. В цей день українці вшановували всіх тих, які віддали життя за незалежність країни.

В Івано-Франківську 21 листопада також відбулися заходи щодо Революції Гідності. А 24 листопада у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбувся круглий стіл. Його організувала кафедра політології. Тема заходу: “Майдан-Революція Гідності: Три роки по тому”, передає WestNews.

На заході були присутні студенти, викладачі, а також запрошені гості. Серед них – автор фільму “Брат за брата” Руслан Ганущак, голова організації “Молода просвіта” Євгенія Бардяк та прикарпатські бійці. До слова, випускники кафедри політології також долучилися до заходу.

Євгенія Бардяк не приховує, що такі події у 21 столітті неприпустимі, а для українців це важкий час. Та війна об’єднала громадян і вони перейнялись власною незалежністю.

“Ми повинні довести присутність РФ як учасника війни. Винні мають бути покарані. Ми живемо в 21 столітті і багато втрат зазнали саме у цьому столітті. Це є дуже тяжкий час для України. Та наша країна змужніла за цей період. Це важливо, що українці приймають активну участь в житті держави”, – розповіла Євгенія Бардяк.

Модератор зустрічі доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політології Василь Климончук переконаний:

“Три роки тому українці змінили не лише хід власної історії, але змінили світогляд людей за межами України”.

Також Василь Климончук додав, що серед студентів-політологів за цих три роки з’явився справжній боєць. Йде мова про Івана Харківа, який, будучи студентом 4 курсу спеціальності “Політологія”, пішов на війну та став бійцем батальйону “Азов”.

Під час круглого столу Руслан Ганущак помітно нервував. Каже, що згадуючи і розповідаючи про ті події, які відбулися 3 роки тому, потрібно знову їх переживати. Тобто потрібно пропустити крізь себе. Фотограф, телеоператор і боєць добровольчого батальйону “Азов” пояснив, що три роки тому фіксував правду життя. Робив це для того, щоб показати її усім і щоб її не забули завтра.

“В мене у кадрі гинуть люди. У кадр потрапив і Роман Гурак (ред. – студент Прикарпатського університету, що був вбитий на Майдані) за годину до смерті”, – розповідає Ганущак.

Щодо того, як фіксувати смерть і не зламатися всередині Руслан Ганущак відповів:

“Якщо є життєвий стержень, то тебе важко збити з дороги. Якщо є ціль – ти рухаєшся. Коли ти щось робиш, то ти це маєш завершити”.

Крім того, з студентами поспілкувався військовослужбовець пан Роман. Чоловік уже до війни, яка розпочалася 3 роки тому, воював у Казахстані. Розповів, що під час Революції Гідності підтримав позицію сина Юрія, який перейнявся подіями Майдану. Навіть незважаючи на загрозу, яка тоді була, допомагав йому освоїти “шлях бійця”. Чоловік пояснив свої дії так: “Все для того, щоб вижити”.

 

Загрузка...

Comments are closed.