25 грудня чи 7 січня? Переконаний, всі християни повинні святкувати Різдво разом, – Любомир Гузар

Ще напередодні Різдва в українському суспільстві розгорілися дискусії: коли нам краще його святкувати – 25 грудня чи 7 січня.

Аргументи тих, хто наполягав на святкуванні Різдва в грудні полягали в тому, що, навіть не всі православні (а в Україні більшість дотримується православних традицій) церкви в світі святкують його в січні, і, з огляду на це, Україні після агресії з боку Росії краще було б обрати європейську традицію, повідомляє WestNews із посиланням на Главком.

Своє думкою з цього приводу поділився колишній предстоятель УГКЦ, архієпископ, кардинал Любомир Гузар.

«Календар – то є тільки календар, числення часу. Календар не повинен бути мірилом чи засобом. Хоча, скажу на підставі історії, у 20-х роках Західна Україна була частиною польської держави, можна сказати, була окупована. Але у церквах, між владиками, священиками була думка, чи не було би краще, щоб всі святкували Різдво 25 грудня. Реакція була дуже гостра: «Не дай Боже, щоби ми святкували разом з поляками». Переконаний, що ми, християни, після доброї, здорової підготовки повинні святкувати разом», – каже він.

Водночас, він Любомир Гузар переконаний, що “багато людей трактують це, власне, в такий, майже політичний спосіб”.

“Тому я підкреслюю: треба пояснити, людей підготувати, щоб не мішали горох з капустою. Календар, дата святкування не має найменшої важливості. Важливо, як ми це будемо сприймати”, – додав кардинал.

guzar1

Читайте також: Найкраще колядують в Івано-Франківську, – Руслан Марцінків про коляду в центрі міста. ВІДЕО.

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.