WestNews.com.ua

26 квітня – свята, іменини, прикмети, традиції, факти, день в історії

26.04.2019, 6:44  |  Автор:   Менів Андрій

WestNews пропонує добірку цікавих фактів про 26 квітня: день в історії, свята, іменини та народні прикмети.

26 квітня — 116-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 249 днів.

Свята

Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф

26 квітня 1986 сталася техногенна катастрофа, звістка про яку облетіла весь світ. Спочатку про ситуацію особливо не поширювалися. Але з часом замовчувати очевидні факти стало неможливо. І довелося-таки визнати, що на Чорнобильській АЕС сталися потужні вибухи.

Вся світова громадськість була вражена цією обставиною, оскільки ядерним ударом було викинуто в атмосферу близько 190 радіоактивних речовин. Радіаційна стихія призвела до тяжких наслідків, в результаті яких постраждало безліч людей. Величезні площі землі стали непридатними для людей, тварин і рослин.

Люди самовіддано боролися з наслідками катастрофи. Були задіяні фахівці різного профілю, робочі, лікарі і навіть артисти, які намагалися відволікти людей від горя, даючи благодійні концерти.

З часу Чорнобильської катастрофи минуло багато років. Однак люди досі змушені проходити курс реабілітації, щоб поправити своє здоров’я.

Екологічні катастрофи вселяють жах і побоювання. У всьому світі, включаючи і Україну, проводяться конференції на теми, присвячені безпеки життя. Серед найбільш обговорюваних питань – контроль над радіаційним фоном, соціальні пільги для населення, мінімізація розробок у галузі атомної енергетики. У 2003 році була схвалена резолюції ООН, яка закликала країни-учасниці відзначається 26 квітня як Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Міжнародний день інтелектуальної власності

Це свято прийняли в 1999 році. Пропозицію висунула делегація Китаю, а прийняла рішення заснувати свято Генеральна асамблея Всесвітньої організації інтелектуальної власності. За допомогою цього дня підкреслюють значення інновацій навіть в самому повсякденному житті. А патенти, авторські права і товарні знаки є результатами творчості і знань. А також вони сприяють культурному та економічному розвитку світового співтовариства.

Окрім того, в світі відзначають такі незвичні свята:

День вилазок у паралельні світи;
День незнайомих людей;
День навчання самозахисту;
День дірявого носка;
День спілкування зі своїм «я»;
День втраченого недопалка.

Іменини

Артем, Артемон, Премислав, Фомаїд, Хома, Клета, Мажена, Марія, Марцеліна, Морена.

Народний календар: Велика (Страсна) п’ятниця

Ця важлива для християн дата припадає на останню п’ятницю перед православною Пасхою та символізує мучинецьку смерть Ісуса на хресті. У Страсну п’ятницю на богослужіннях згадують про страждання Ісуса заради спасіння людства. В цей день віруючі дотримуються суворого посту, їм не можна фізично працювати та ходити на розважальні заходи.

26 квітня: історія та постаті в картинках

1798 – народився Ежен ДЕЛАКРУА, французький художник;
1890 – народився Микола ЗЕРОВ, український літературознавець, критик, полеміст, лідер «неокласиків», перекладач античної поезії;
1933 – у Німеччині утворена таємна поліція Гестапо;
1938 – арешт 30-літнього фізика Лева ЛАНДАУ;
1960 – народився Роджер ТЕЙЛОР, барабанщик англійської групи Duran Duran;
1986 – аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Так склалися зорі, або Гороскоп на 26 квітня для всіх знаків зодіаку

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X