Фракція в Івано-Франківській облраді готує звернення щодо спалення українського прапору в Польщі

Сьогодні, 30 листопада, розпочалося засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму, передає  WestNews.

На засіданні заслухали проект рішення обласної ради “Про звернення обласної ради щодо нагнітання антиукраїнських настроїв у польському суспільстві”. На це питання доповів Ігор Дебенко – голова постійної комісії.

Сам Дебенко каже, що доповідатиме тому, що таке звернення ініціює фракція ВО “Свобода” в обласній раді, а Дебенко є членом цієї депутатської фракції. Це питання депутатська комісія заслухає і буде вирішувати чи пропонувати на сесію Івано-Франківської обласної ради, яка відбудеться 9 грудня.

Саме звернення буде відправлено до Президента України П. Порошенка, Голови Верховної Ради України А. Парубія, Прем`єр-міністра України В. Гройсмана, Міністра закордонних справ України П. Клімкіна, Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкла, Генерального Консула Республіки Польща у Львові Вєслава Мазура щодо нагнітання антиукраїнських настроїв у польському суспільстві.

Підставою стали неодноразові спроби різноманітних дій, які здійснювались в польській державі щодо української. Для прикладу, руйнування пам’ятників загиблих українських героїв національно-визвольної боротьби.

Ігор Дебенко каже, що найбільше обурив той факт, що у Польщі на марші націоналістів до Дня незалежності спалили український прапор.

Як це було – пропонуємо подивитися:

Скріншот відео

Голова постійної комісії переконаний, що текст звернення є досить толерантний і в ніякому разі не образливий:

“Саме звернення є достатньо толерантним. Воно не закликає до екстриміських чи інших дій. Навпаки – здійснити дії спрямовані на те, аби унеможливити повторення вандалізму”.

Члени депутатської комісії додали, що це звернення могло б зацікавити інші фракції в облраді. А Ігор Дебенко пояснив, що саме тому пропонується винести це питання на комісію, а потім – на сесію:

“Наше завдання – прийняти пропозиції від фракцій”.

Члени комісії підтримали проект рішення і пропонують його на розгляд сесії.

Сам проект рішення та текст звернення за посиланням.

Після сесії відповідні рішення мають бути надіслані тим першим особам держави, про котрих йдеться вище.

Додамо, що контроль за виконанням рішення пропонується покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму (ред. – голова І. Дебенко).

 

Загрузка...

Comments are closed.