У Франківську поліцейського, який влітку п’яним вчинив ДТП, звільнили з органів

Поліцейського роти особливого призначення з Івано-Франківщини звільнили зі служби в органах внутрішніх справ. Підстава – перебування за кермом службового автомобіля у нетеверезому стані та вчинення  ДТП, передає  WestNews .

Нагадаємо, 24 липня у прес-службі Патрульної поліції Івано-Франківська повідомили, що нетверезий поліцейський на службовому автомобілі вчинив ДТП. Інцидент трапився на вулиці Ботанічній. Тоді ж патрульним, які приїхали на виклик, очевидці розповіли, що поліцейський автомобіль Renault Duster на великій швидкості лівим боком зачепив огорожу приватного подвір`я. А вже через декілька метрів його занесло і він вдарив автомобіль Mitsubishi Outlander, при цьому пошкодивши ще одну огорожу. Як згодом з’ясувалося, за кермом був поліцейський роти особливого призначення. Водій мав явні ознаки алкогольного сп’яніння, але проходити огляд тоді відмовився як на місці, так і в медзакладі.

Франківські патрульні на водія склали адмінпротокол за Ст. 124 КУпАП (порушення ПДР, що спричинидло пошкодження автомобілів) і Ст. 130 КУпАП (керування у стані алкогольного чи іншого сп`яніння).

Матеріали справи були передані до суду, а також було розпочато службову перевірку. Крім того, уже всередині серпня мала відбутися переатестація третьої категорії правоохоронців Івано-Франківщини, під яку потрапляв даний поліцейський-порушник.

Кореспонденти WestNews з’ясовували обставини справи і для цього звернулися до заступника начальника ГУНП в Івано-Франківській області підполковника поліції Василя Віконського.

Василь Віконський каже, що одразу була призначена службова перевірка. Пояснив, що при такій ситуацій ніяких зволікань у цій справі і бути не могло. Бо в інтересах поліції Прикарпаття провести перевірку і передати матеріали в суд.

15171334_1695464757431865_808030917655559366_n

“Перш за все, згідно закону у нас була призначена службова перевірка. Потім встановлювалося чи мав правоохоронець під час служби сідати за кермо службового автомобіля. Всі ці аспекти бралися до уваги. Першочергово встановлювався факт самого вживання алкогольних напоїв. Тобто, яким чином це сталося. Всі матеріали додатково були направлені в суд  разом з протоколом, який на правоохоронця склали патрульні. Відбулося офоормлення місця ДТП, а саме – фіксація пошкодження чужого автомобіля та двох огорож мешканців вулиці Ботанічної”, – розповів Василь Віконський.

Заступника начальника ГУНП в Івано-Франківській області каже, що тільки матеріали передали в суд -правоохоронця звільнили з органів. А от сам судовий процес завершився тим, що мешканці, у яких було пошкоджене майно, немали претензій до винуватця ДТП. Адже звільнений правоохоронець компенсував усі завдані збитки. Тому найбільшим покарання для нього стало звільнення.

“Згідно службової перевірки людина була звільнена з органів внутрішніх справ. Що стосується розгляду в судовому порядку, то винуватець сплатив штраф за порушення ПДР та за вживання алкогольних напоїв. Також громадяни, майно яких постраждало через ДТП, у добровільному порядку відмовилися від судових процесів та суперечок. Звісно, через те, що  їм все було компенсовано. Люди на суді висловили думку, що вони не мають жодних претензій до даного громадянина, а саме – винуватця ДТП. Таким чином, судовий процес завершився. Тому питання матеріальної сторони було відшкодовано, а в законному полі обмежилися його звільненням”.

13707567_1043418835742249_7205025279462898940_n

Додамо, що закон про підвищення відповідальності за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння набув чинності з 27 липня. Тому винуватець сплачував штраф згідно інших норм закону, ніж тих, які діють зараз.

Щодо переатестації, яка відбулася всередині серпня, то Василь Віконський пояснив, що цього правоохоронця уже не було навіть у списку працівників, які підлягали переатестації. Заступник начальника ГУНП в Івано-Франківській області переконаний, що у спецпідрозділі такі поліцейські працювати не можуть:

“В спецпідрозділі не можуть працювати люди, які так вчинили. Це серйозний вчинок, пов’язаний зі службовою діяльністю. Якщо б колишній працівник зробив ДТП без вживання алкоголю, тоді треба було б оцінювати ситуацію по-іншому. Тоді можна було б шукати правове поле, де він не через власну вину вчинив це. Звісно, якщо б такий факт встановлено було. Але коли йде мова про алкогольне сп’яніння – це несумісні речі”.

Та все ж, керуючись людським фактором, Василь Віконський не приховує, що шкода бійця. Особливо того, який добре справлявся на службі, але, на жаль, через власні помилки був звільнений.

“Будь-якого працівника і бійця, який пропрацював і є квалікованим, дуже важко втрачати. Мені в тому числі. Якщо брати людський фактор, то я дотепер жалію, що він так вчинив. Багато хто з бійців теж так думає. Але закон для всіх однаковий і всі перед ним рівні”, – підкреслив Василь Віконський.

А от щодо службового автомобіля, за яким був правоохоронець-порушник, то він мав право користуватись ним. Адже був на посаді водія і мав усі підтвердження. Щоправда, не у стані алкогольного сп’яніння.

Загрузка...

Comments are closed.