На Прикарпатті фінансування щодо протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції є недостатнім

На Івано-Франківщині відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, передає  WestNews.

Засідання відбулося за участю директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Мирона Матейка. Також був присутній директор обласного фтизіопульмонологічного центру Любомир Малофія. Крім того, прийшли головні лікарі лікувально-профілактичних закладів та заступники голів райдержадміністрацій.

Обговорено питання, які стосувались стану виконання Програми протидії захворювань на туберкульоз та ВІЛ/СНІДу. Період – 2015 рік та 9 місяців поточного року. Говорили про Верховинський, Снятинський та Тлумацький райони. Доповідачі акцентували увагу присутніх на тому, що в їхніх районах фінансування програм проводиться недостатньо. Ведеться відповідна санітарно-освітня робота з метою запобігання та профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Зокрема, на Снятинщині через зміну керівництва райдержадміністрації та неукомплектованості посади фтизіатра. Адже він протягом двох років перебуває в зоні АТО, засідання районної координаційної ради протягом 2016 року не проводилось.

У Тлумацькому районі, за словами головного лікаря Івана Бойчука, вся донорська кров тестується на ВІЛ. Також всі вагітні, які перебувають на обліку, обстежуються на ВІЛ-інфекцію. У центральній районній лікарні відкритий сайт по замісній терапії, однак хворі періодично відмовляються від лікування АРТ.

Читайте також: Повернення бійців до нормального життя: на Прикарпаття завітав проект “Побратими”

З питань захворюваності, ведення випадку та моніторингу лікування хворих на туберкульоз в ДПС надали інформацію обласний фтизіатр Леся Манів. А ще – завідувач сектором охорони здоров’я управління Державної пенітенціарної служби України Петро Сабодаш. Спеціалісти наголосили, що робота проводиться згідно затвердженого плану та ведеться реєстр хворих на туберкульоз.

Директор ОФПЦ Любомир Малофій ознайомив учасників коордради із проблемами захворюваності на туберкульоз працівників закладів охорони здоров’я області. Як зазначає керівник, з хворим на цю недугу може зустрітись лікар будь-якої спеціальності. Так, протягом останніх 10 років на туберкульоз в Україні захворіло 6114 медичних працівників, серед яких 84% становлять працівники загальнолікувальної мережі. За цей же період по області на ТБ захворів 181 працівник медичної сфери. Такий високий показник захворюваності на туберкульоз серед медичних працівників свідчить про низький рівень дотримання Стандартів інфекційного контролю.

Для того, щоб забезпечити дотримання вимог інфекційного контролю з туберкульозу, Любомир Степанович радить привести відповідність медичних закладів до потреб ІК. Також:

  • впровадити інженерний контроль та здійснити заходи біобезпеки в лабораторіх мікробіологічної діагностики туберкульозу;
  • забезпечити медичні заклади засобами індивідуального захисту органів дихання;
  • провести з медпрацівниками навчання з ІК;
  • забезпечити протитуберкульозні заклади дезінфекційними камерами та засобами;
  • бактерицидними ультрафіолетовими випромінювачами;
  • установками для утилізації медичних відходів;
  • засобами індивідуального захисту працівників протитуберкульозних закладів.

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.