Суд звільнив хабарника Жовніра з-під варти

В Івано-Франківському міському суді відбулося підготовче слухання у справі колишнього начальника обласного управління фонду комунального майна Зіновія Жовніра, якого впіймали на отриманні хабаря. 

На розгляд справи прибув сам обвинувачений Жовнір, його захисник – адвокат Чігур, а також сторона обвинувачення – прокурор Мельник.

Прокурор висловив клопотання викликати свідка – Олега Володимировича Булоцького, який є заявником у даній справі.

Окрім цього, прокурор попросив суд продовжити термін тримання під вартою для обвинуваченого Жовніра.

Адвокат Чігур заявив, що в сторони обвинуваченого немає свідків, тож в цьому питанні вони повністю покладаються на сторону обвинувачення.

Щодо запобіжного заходу, то пан Чігур повністю заперечив клопотання прокурора. Він пояснив, що злочин Зіновія Жовніра кваліфікується як середньої тяжкості. Тому, згідно з українським законодавством, тримання під вартою за це не передбачається.

Також захисник долучив до справи довідку від лікаря, яка свідчить про погіршення стану здоров’я обвинуваченого Жовніра.

“За таких обставин я не бачу причин для тримання під вартою”, – зазначив пан Чігур.

Після півгодинного перебування у нарадчій кімнаті суддя Попович виніс ухвалу, в якій задовольнив клопотання адвоката і звільнив Жовніра з-під варти. Разом з тим, суд продовжив арешт грошових коштів та будинку підозрюваного у Львівській області. Окрім цього, Зіновія Жовніра помістили під домашній арешт і зобов’язали носити електронний браслет.

Наступне засідання у справі відбудеться 12 грулня о 16:00.

Як відомо,  4 жовтня Зіновій Жовнір був затриманий працівниками СБУ і прокуратури на отриманні хабара в розмірі 20 тис. дол. Це був перший “транш” – всього за свої “послуги” зі зменшення оціночної вартості приміщень ДП “Коломийська паперова фабрика” Жовнір вимагав від київського підприємця 150 тисяч доларів.

Його взяли під варту й призначили заставу у 4 мільйони гривень. Захисники посадовця оскаржували запобіжний захід в апеляційному суді. Проте, колегія суддів вирішила залишити ухвалу міського суду без змін.

Згодом, прокуратура перекваліфікувала обвинувачення на м’якше. Тепер Жовніра обвинувачують за ч. 2 ст. 369-2 (Зловживання впливом).

 

Коментарі:

Comments are closed.