За рік корупція завдала Україні збитків на ₴82,5 млрд, – НАБУ

Збитки від корупційних правопорушень, які перебувають у провадженні Національного антикорупційного бюро України, оцінюються в 82,5 млрд грн.

Про це повідомили у прес-службі НАБУ, зазначає WestNews. 

Зазначено, що за підсумками першого року розслідувань завдяки зусиллям детективів НАБУ вдалося запобігти розкраданню бюджетних коштів на держпідприємствах на суму понад 580 млн грн, також відшкодовано збитки в розмірі понад 100 млн грн.

Станом на 1 грудня 2016 року в роботі детективів – 256 активних проваджень, 121 особі повідомлено про підозру. У 41 провадженні завершено досудове розслідування, їх скеровано до суду. Складені обвинувальні акти стосовно 63 осіб. Проте суд виніс усього 9 обвинувальних вироків.

Директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що загалом у провадженнях, які розслідують детективи Бюро, фігурують 15 високопосадовців, 39 суддів, 25 прокурорів, 62 топ-менеджери державних підприємств.

«Державні підприємства є одним із основних «розсадників» корупції. Завдяки злагодженій роботі прокурорів САП і детективів НАБУ вже скеровано до суду справу стосовно топ-менеджменту НАК «Нафтогаз України», Одеського припортового заводу, ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат». І це лише початок, оскільки зараз велика кількість розслідувань перебуває на завершальній стадії і найближчим часом може бути передана до суду», – зазначив директор НАБУ.

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.