WestNews.com.ua

5 книг, які допоможуть вижити у сучасному світі цифрової революції

21.11.2020, 22:18  |  Автор:   Хромей Зоряна

Автори цих книжок зауважують, сьогодні є дуже важливі дocлiджeння пpинципiв i тpeндiв, щo cтoять зa cучacнoю цифpoвoю peвoлюцiєю i визнaчaють нaшe мaйбутнє.

Цифрова революція породила четверту епоху людства – те саме покоління Z. Аби бути готовим до майбутнього, ми повинні зрозуміти, які етапи вже пройшла цифрова трансформація, дізнавшись, що відбувалося раніше і що відбувається нині, пише WestNews із посиланням на Еспресо.

Пропонуємо список книжок, які допоможуть це краще зрозуміти.

null

Джейсон Дорсі, Деніс Вілла. Zкономіка. Як покоління Z zмінює майбутнє біzнесу. – К.: Yakaboo Publishing, 2020

Автори цих книжок недаремно нагадують, що сьогоднішнє покоління Z змінює все, і бізнеси, до яких ми звикли, переважно не пристосовані продавати чи просувати продукти так, як покоління Z звикло купувати. Компанії зазвичай залучають нових співробітників не там, де покоління Z шукає роботу, а ейчари, старші на 20 років, не завжди розуміються на тому, чого це покоління потребує й очікує від роботодавця та старших колег. Компанії, які швидко зрозуміють особливості покоління Z, адаптуються і зуміють здобути його лояльність, очолять свої галузі на наступні 15–20 років. Усі, хто не зуміє перебудуватися, неминуче вимруть. Усім нам необхідні ці нові знання уже сьогодні, адже саме зараз, дорослішаючи, покоління Z стає часткою ринку праці та групою споживачів, що зростають найшвидше. Тож ця книжка –  найповніша інструкція зі взаємодії з молоддю покоління Z. З неї можна зрозуміти, як керівникам варто адаптувати свої продажі, маркетинг, продукти і стратегії зростання, найму та управління персоналом, щоб претендувати на лояльність чи купівельну спроможність цього впливового й важливого покоління споживачів, працівників і трендсетерів.

null

Тетяна Яловчак. Підкори свій Еверест. Як поразку перетворити на перемогу. – К.: Наш Формат, 2020

Авторка цієї книжки продала квартиру, щоб стати першою українкою, яка піднялася на Еверест. Та за крок до перемоги вона не стала влаштовувати перегони з конкуренткою, бо гора і так забрала багато життів. Утім наша героїня не здалася і таки дійшла до вершини. А через рік стала першою українкою-рекордсменкою, яка підкорила найвищі точки всіх континентів. У книжці авторка розповідає про важке дитинство в маленькому шахтарському містечку, любов до спорту та прагнення бути попереду, що переросло в бажання постійно здобувати нові перемоги. Ви дізнаєтеся, яка справжня ціна Евересту: що відбувається з тілом на висоті більш ніж 8000 м, як вижити 40 днів в експедиції за мінусових температур і не спати 72 години. Авторка з гумором розповідає про труднощі на своєму шляху, а також подає найголовніше правило підкорення вершини – залишитися живим.

null

Деніел Роулз. Цифровий брендинг. – Х.: Фабула, 2020

Цифровий брендинг – це не логотипи й візуальна впізнаваність, і це точно не залучення у свою рекламу знаменитостей та не спонсорство великих спортивних команд. Загалом мета цієї книжки – показати, чим насправді є бренд у цифровому світі, що він робить для практичних результатів, як його можна досягти і, найголовніше, виміряти й поліпшити. “Брендинг докорінно змінився завдяки цифровим медіа, – нагадує автор. – Цифрові технології призвели до двостороннього зв’язку між брендами і споживачами – соціальні мережі визначили, що тепер ми можемо безе посередньо спілкуватися з брендами, котрі використовуємо щодня. По суті, зараз більшість комунікацій через цифрові медіа навіть не залучають сам бренд і безпосередньо пов’язані зі споживачами. Потрібно лише подивитися на опис сайту, аби зрозуміти: те, що говорять про нас клієнти, набагато важливіше того, що ми самі говоримо про себе”. Тож ця книжка допоможе створити надійну основу для планування, реалізації та вимірювання ефективності цифрових кампаній. Тобто з допомогою цієї книжці можна розробити вимірювану цифрову стратегію, засновану на чітких цілях.

null

Дарка Озерна. Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я. – К.: Yakaboo Publishing, 2020

Сьогодні усім нам важливо “бути окей”, як недаремно вважають у цій книжці. Адже від психічного здоров’я залежить наш фізичний стан, здатність про себе подбати, бути успішними в своїй професії та задоволеність життям загалом. Про психічне здоров’я в Україні досі говорити соромно, думати лячно, звернутися до лікаря дорого – і не відомо навіть, як його знайти. Тож у цій книжці ми знайдемо не лише базову інформацію про психічне здоров’я із посиланнями на медичні протоколи, але й певну систему орієнтирів. Авторка орієнтується на український контекст: що у нас про що кажуть, які існують стереотипи, які виникають проблеми, що їх спричиняє та які їхні можливі наслідки. У першій частині зібрана загальна інформація про психічний стан людини, його зв’язок із фізичним станом, а також описані принципи роботи мозку і прояви емоцій. У другій – розглянуто найпоширеніші психічні розлади. Завершується книжка розглядом історичної травми як чинника, що впливає на колективне психічне здоров’я.

null

Ендрю Макафі, Ерік Брінйольфссон. Машина, платформа, натовп. Як приборкати наше цифрове майбутнє. – К.: Наш Формат, 2019

Як справедливо зауважують автори цієї книжки, нині дуже важливі дocлiджeння пpинципiв i тpeндiв, щo cтoять зa cучacнoю цифpoвoю peвoлюцiєю i визнaчaють нaшe мaйбутнє. Зокрема, сьoгoднi бaгaтьox цiкaвить, як нa їx життя пoзнaчитьcя пoявa мaшин, плaтфopм i нaтoвпу. Чи зaлишaть мaшини їx бeз poбoти? Чи будуть впливoвi плaтфopми кoнтpoлювaти вci їxнi eкoнoмiчнi piшeння? Чи cтaнe у ниx мeншe cвoбoди в тoму, як i кoли їм пpaцювaти, дe жити, з ким cпiлкувaтиcя? Цe дужe вaжливi пpoблeми. Oднaк нepiдкo вoни є oкpeмими випaдкaми пpocтoгo питaння: щo тexнoлoгiї зpoблять з нaми? “Зараз важко згадати той період, коли документи між людьми і відділами увесь день каталися на візках, – згадують автори. – Однак пережиток того тяжкого минулого існує й досі, у так званій «паперовій шахті» – підземеллях Управління кадрової служби США, що стали антонімом слова “ефективність”. Тут відбувається вся необхідна адміністративна процедура, коли федеральний працівник іде на пенсію. Однак процедура й досі не комп’ютеризована, тож для рутинних завдань потрібна ціла армія з 600 людей, які гарують у приміщенні завбільшки із супермаркет із високими шафами з файлами. Так вийшло, що приміщення розташоване під землею, десь на глибині бо метрів, у колишній вапняковій шахті”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:“Не Стус єдиний”: чому у вільній Державі існує заборона книг українських письменників?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X