WestNews.com.ua

“500 тисяч курей сидять, що Нацбанк буде з цим робити?”: Бахматюк спростував заяву про борг у 29 мільярдів

16.11.2019, 7:41  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Екс-власник збанкрутілих банків “Фінансова ініціатива” та “ВіЕйБі Банк”, власник агрохолдингів “Укрлендфармінг” та “Авангард”, франківчанин Олег Бахматюк заявив, що озвучена Нацбанком сума боргу в 29,3 млрд грн, яку він наче винен державі, не відповідає дійсності.

Про це Бахматюк сказав у коментарі “Інтерфакс-Україна”.

“Учора було 10 млрд грн, сьогодні вже 30 млрд грн, а завтра буде 40 або 50 млрд. Це якась істерика з боку Нацбанку. Це не борги Бахматюка, це зобов’язання банків, перед якими є заборгованість колишнього акціонера “ВіЕйБі Банку” Максимова, є борги позичальників у Криму, Донецьку та Луганську тощо”, – прокоментував він телефоном звинувачення НБУ.

14 листопада НБУ повідомив, що два колишні банки Бахматюка заборгували Нацбанку 10,6 млрд грн. 15 листопада НБУ уточнив, що загальна сума боргу сягає 29,3 млрд грн. Зокрема, борг перед Фондом гарантування вкладів фізичних осіб – 11 млрд грн, перед НБУ за кредитами рефінансування – 10,6 млрд грн, перед державними банками “УкрЕксімБанк”, “Ощадбанк” та “Укргазбанк” – 7,7 млрд грн.

Бахматюк зазначив, що стосовно “Фінансової ініціативи” діє рішення суду про незаконне введення тимчасової адміністрації.

Бізнесмен додав, що з 7,7 млрд грн боргів його компаній перед держбанками, борги перед “Ощадбанком” і “Укргазбанком” реструктуризовані, а перед “Укрексімбанком” перебувають у стані реструктуризації.

“Їхнє бажання знищити більше, ніж бажання отримати (повернення боргів). 8 млрд грн – цифра, яка підйомна”, – наголосив Бахматюк.

Він нагадав, що офіційно направив Фонду гарантування вкладів фізосіб пропозицію про поетапне погашення цієї суми по 1 млрд грн на рік із внесенням 500 млн грн гарантійного внеску.

Водночас Бахматюк припускає, що такі звинувачення НБУ висуває, щоб вигородити експрацівників Нацбанку, підозрюваних у справі про стабкредит “ВіЕйБі Банку” на 1,2 млрд грн, зокрема колишнього першого заступника голови НБУ Олександра Писарука.

“Але не вийде так, що Писарук хороший, коли давав кредит, а Бахматюк поганий, коли його брав. Усе було зроблено законно. Якщо Писарук не винен, то і я не винен”, – заявив Бахматюк.

Бізнесмен також спростував інформацію про нібито виграні Нацбанком судові спори за його особистою порукою. За його словами, деякі позитивні для НБУ рішення ухвалено щодо низки об’єктів нерухомості, з якою Нацбанк тепер не знає що робити.

“Вони виграли птахофабрики, лікеро-горілчаний завод, але самі не знають, що з цим робити. Уявіть собі: 500 тисяч курей сидять, що Нацбанк буде з цим робити?”, – описав ситуацію власник агрохолдингів, зазначивши, що така політика веде до знецінення застав і збитків держави.

Бахматюк зазначив, що в будь-якому разі претензії у млявому виконанні рішень судів потрібно пред’являти не йому, а Державній виконавчій службі.

Він вкотре закликав Нацбанк і державу створити правила гри і сісти за стіл переговорів для врегулювання боргу шляхом його реструктуризації. Також запропонував залучити міжнародних радників для незалежної оцінки та вироблення спільних рішень щодо врегулювання боргу.

Нагадаємо, Нацбанк повідомив, що 19 судових рішень за договорами поруки Бахматюка щодо банку “Фінансова ініціатива” були ухвалені на користь Нацбанку і набули чинності, при цьому немає жодного рішення стосовно “ВіЕйБі Банку”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поскаржився Зеленському: прикарпатський олігарх Бахматюк обурений ревізією свого агрохолдингу

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X