На Прикарпатті ОПОРА знайшла порушення у передвиборчій агітації

Cпостерігачі ОПОРИ виявили два факти, що містять ознаки порушення правил ведення агітації – у Галицькому та Коломийському районах.

Нагадаємо, вибори в новостворених об’єднаних громадах (ОТГ) відбудуться цієї неділі, 18 грудня.
У газеті «Галицьке слово» №50 від 9 грудня на третій сторінці розміщене звернення до виборців Більшівцівської ОТГ, в якому міський та сільські голови Галицького району агітують виборців голосувати за Василя Саноцького – кандидата-самовисуванця на посаду селищного голови Більшівцівської об’єднаної громади.

44657

З опублікованого у газеті тексту випливає, що це звернення прийняте на робочій нараді голів місцевих рад району 8 грудня.

«Якщо відштовхуватись від змісту повідомлення, оприлюдненого у газеті, то цей факт містить ознаки порушення пункту 3 частини 1 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори», який забороняє участь у передвиборній агітації у робочий час посадовим та службовим особам органів державної влади та органів місцевого самоврядування, крім випадків, коли відповідна посадова чи службова особа є кандидатом, – каже Остап Матківський, координатор кампанії спостереження ОПОРИ за першими виборами у ОТГ Івано-Франківської області. – Крім того, цей факт може містити ознаки порушення частини 2 статті 60 цього ж Закону, яка забороняє кандидатам використовувати у агітаційних цілях ресурси за місцем роботи чи службові наради. Ми це випадок розцінюємо таким, що містить ознаки використання адміністративного ресурсу у виборчих цілях».

А у Коломийському районі спостерігачі ОПОРИ зафіксували поширення агітаційного матеріалу за кандидатів у депутати Матеївецької сільської ради об’єднаної громади від ВО «Батьківщина» і кандидата на посаду сільського голови цієї ж громади Петра Книшука, який ймовірно, виготовили не за рахунок коштів із виборчого фонду.

img_20161213_110653

Як повідомила голова Матеївецької сільської ТВК Галина Шупяк, рахунки виборчого фонду відкрили лише двоє з чотирьох кандидатів на посаду сільського голови. І серед тих, хто відкрив рахунки, кандидата Петра Книшука не було. Крім того, у ТВК також повідомили, що щодо жодного кандидата у депутати до Матеївецької сільради не надходило повідомлень про відкриття рахунків виборчих фондів.

img_20161213_110717

«Відповідно до частини 6 статті 54 Закону України «Про місцеві вибори», передвиборна агітація може здійснюватись за рахунок і в межах коштів виборчих фондів, – зауважує Іван Маруняк, координатор Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області. – Що стосується друкованих матеріалів агітації, то законодавство дозволяє виготовляти їх за рахунок власних виборчих фондів, а також з використанням власного обладнання. В даному випадку друкований матеріал не був виготовлений на власному обладнанні і якщо брати до уваги інформацію з ТВК про відсутність у згаданих суб’єктів виборчих фондів, то цей факт можна розцінювати як порушення встановлених Законом умов проведення передвиборної агітації».

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.