Івано-Франківський міський суд закликає мешканців міста ставати присяжними

Мешканці Івано-Франківська проявляють низький рівень громадської активності та не поспішають ставати присяжними, щоб вчиняти правосуддя.

Саме тому Івано-Франківський міський суд просить допомоги, аби знайти громадян, які готові ставати присяжними, передає WestNews.

Крім того, у зв’язку із суспільною значимістю цього процесу, в Івано-Франківському міському суді, у понеділок, 26 грудня об 11.00 відбудеться брифінг на тему присяжних. На брифінгу спілкуватиметься голова Івано-Франківського міського суду суддя-спікер Тарас Антоняк.

“Відповідно до статті 5 Конституції України єдиним джерелом влади у державі є народ. Відповідно до статті 124 Конституції України народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних

Наразі наша Держава переживає складний період розвитку, в умовах якого значно знизився рівень довіри до суду та судової влади.

Після Революції гідності український народ перебуває на новому етапі становлення громадянського суспільства. Цей процес не можливий без належного рівня правової культури, правової свідомості та громадянської активності.
Івано-Франківський міський суд закликає усіх мешканців міста із активною громадянською позицією, взяти участь в процесі відправлення правосуддя.

Ми переконані, що тільки завдяки спільній праці, нам вдасться міцну і правовову державу і повернути довіру до судової гілки влади.

Відповідно до вимог ст. 64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та враховуючи подання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області, Івано-Франківська міська рада формує та затверджує список громадян, які бажають бути присяжними Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області.

Вимоги до присяжних: громадянство України, досягнення тридцятирічного віку, постійне проживання в м. Івано-Франківську.

Не підлягають включенню до списків присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
3) які мають не зняту чи непогашену судимість;
4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;
5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;
7) особи, які не володіють державною мовою (ст. 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»)”, – йдеться у повідомленні Івано-Франківського міського суду.

Також в Івано-Франківському міському суді повідомляють, що громадянам, які бажають бути включені до списку присяжних необхідно подати до Івано-Франківської міської ради, за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21, каб. 216 (з 14:00 до 17:15) заяву з наступними додатками: копія паспорта, довідка про несудимість, медична довідка, контактний телефон.

Додатково також інформують, що відповідно до ст. 68 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу».

Читайте також: Івано-Франківський обласний Апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу Віктора Синишина

Коментарі:

Comments are closed.