В Івано-Франківському міському суді катастрофічно не вистачає присяжних

В Івано-Франківському міському суді з необхідних 15 набрали лише 2 присяжних.

Про це на брифінгу розповів голова міського суду Тарас Антоняк, передає WestNews.

Кримінально-процесуальним кодексом визначено можливість участі присяжних в судах першої інстанції. В тих справах, де може бути реальний термін покарання, підсудний ма право клопотати про участь присяжних у слуханні. Тоді суд звертається до місцевої ради, після чого набираються присяжні”, – розповів пан Антоняк.

“Наразі ми маємо гостру проблему. Цього разу після всіх оголошень зголосилися (бути присяжними – ред.) тільки 2 людини при потребі у 15. У випадку, коли підсудний попросить суд присяжних, ми будемо вимушені відправляти справу в інший суд”, – пояснює він.

На думку Тарас Антоняка, франківці не зголошуються бути присяжними через велику відповідальність.

“Не просто брати на себе відповідальність, коли мова йде про довічне ув’язнення”, – зазначив він.

Окрім цього, людям не завжди мають можливість відпроситися з роботи, не зважаючи на матеріальну компенсацію. Як відомо, на час розгляду справи присяжні користуються усіма правами судді.

Наразі термін набору присяжних уже завершився. Проте, бажаючі ще можуть подати свої кандидатури до 20 січня.

До слова, попередній склад присяжних нараховував лише половину від необхідної кількості і розглянув лише одну справу – резонесне вбивство валютника, яке відбулося у 2010 році. Винним у злочині визнали іванофранківця Романа Струца, проте в справі існують безліч білих плям.

Читайте також: В Апеляційному суді Івано-Франківської області пояснили масове звільнення суддів і розкритикували реформу

 

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.