WestNews.com.ua

“9 кіл пекла”: студенти – іноземці привезли в Україну страшну недугу. Медики б’ють на сполох

23.10.2019, 20:27  |  Автор:   Менів Андрій

В Ужгороді 15 студентів медичного факультету місцевого вишу захворіло на дифтерію. Усі вони приїхали з Індії, тож, ймовірно, хворобу привезли звідти.

Медики занепокоєні, що у місті бракує сироватки, йдеться у сюжеті ТСН.

Діагнози усіх хворих клінічно підтверджені. Лікар, який обстежував першого хворого, певен, що іноземці підхопили хворобу в Україні, бо штам який висіяли в лабораторії,- ходить саме тут.

“Ці студенти прибувають в Україні вже понад місяць. Інкубаційний період дифтерії в середньому це десять днів, тому ніякого завезеного випадку дифтерії тут немає”, – каже інфекціоніст Віктор Петров.

Натомість головний лікар Ужгородської інфекційної лікарні підозрює, що дифтерію студенти привезли з Індії. Мовляв, людина півроку може бути носієм і не знати про це.

Стан хворих не тяжкий, загрози життю нема. Проте в медиків викликає занепокоєння відсутність сироватки від дифтерії. Її треба вводити обов’язково, бо вона нейтралізує токсин. У лікарні лише вісім ампул, а тому вистачить хіба на одного тяжкохворого.

Першим ще 8 жовтня захворів студент п’ятого курсу. Днями у нього підтвердили дифтерію. Студента доправили до лікарні та почали обстежувати усіх, з ким він контактував. У 15 висіяли дифтерійну паличку.

На трьох факультетах ужгородського університету, де навчаються дві тисячі студентів, від сьогодні запровадили десятиденний карантин.

“Це є скасоване навчання і теоретичне навчання і також проведення практичних занять у лікарнях та інших медичних закладах нашого міста”, – каже проректорка Ужгородського національного університету Мирослава Лендєль.

Усім іншим студентам університету порадили пройти медогляд і зробити щеплення.

“Горло при ангіні дуже болить, при дифтерії воно не буде боліти. У пацієнтів не буде високої температури, а тому абсолютно всім, хто має хворе горло необхідно проходити обстеження після такого випадку. Особливо, враховуючи те, що кількість щеплених менше 45 відсотків серед дорослих”, – каже інфекціоніст Віктор Петров.

За останні дев’ять років дифтерії на Закарпатті не виявляли. Утім, про ймовірність її спалаху  в Україні епідеміологи попереджали заздалегідь і закликали робити щеплення.

 “Виявлення дифтерії залежить від обережності медиків. Дуже часто дифтерія протікає, як звичайна ангіна. Її можна пропустити, якщо не мати належного досвіду”, – пояснила завідувачка кафедри інфекційних хвороб національного медичного університету Ольга Голубовська.

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Летальність від  може сягати від 50 %.

Врятувати може щеплення, яке дорослим слід робити кожні десять років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Leptospirа” наступає: на Прикарпатті збільшилась кількість випадки захворювання на лептоспіроз. КАРТА

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X