А ви вже знайшли своїх родичів? З’явився унікальний перепис населення Станіславова 1939 року

06.11.2019, 20:09  |  Автор:   Менів Андрій

Виявляється, на теренах інтернету існує ресурс, який містить унікальну за своєю цінністю інформацію про жителів Станіславова (нині – Івано-Франківськ) до початку Другої світової війни, яка була  виявлена у Державному архіві Івано-Франківської області, пише WestNews.

Мова йде про рідкісний архівний матеріал «Перепис Станіславова 1939 р», який віднайшов засновник групи «Ретро Франківськ» в мережі Facebook Ігор Менів.

Це документація, підготовлена ​​за останнім переписом, здійсненим польськими правителями міста: тисячі реєстраційних карток, заповнені власниками будинків чи міськими чиновниками протягом другої половини серпня 1939 року.

Підготовка списків мешканців міста мала слугувати основою для нового етапу загального набору в армію, оголошеного польським урядом 13 серпня 1939 року після ескалації напруженості між Польщею та нацистською Німеччиною. Це пояснює, чому переписні картки містили спеціальний параграф, що визначає армійську класифікацію жителя.

Картки містять такі пункти:

– Точна адреса (назва вулиці, номер будинку, номер квартири);
– Ім’я та прізвище мешканця;
– Дата народження;
– Релігія;
– Армійська класифікація;
–  Професія та місце роботи;
– Статус резидента (постійний або тимчасовий);

і додаткова інформація щодо членів сім’ї, працевлаштування тощо.

Окрім того, важко перебільшити важливість цих матеріалів для реконструкції образу єврейської громади Станіславова напередодні її знищення та викорінення під час Голокосту.

Аналіз даних, включених до переписних карток, дозволяє вивчити багато питань, що стосуються соціально-економічного характеру громади. Ці дані також мають величезне значення для всіх аспектів генеалогічного дослідження.

На нашу думку, інформація особливо зацікавить корінних жителів нашого славного Станіславова:

Дивіться загальний покажчик громадян Станіславова на основі даних перепису населення 1939 року

Окрім того, пропонуємо таблицю відповідності назв вулиць Станіславова (Івано-Франківськ) у 1939 та 2017 роках

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Станіславів міжвоєнний: нове життя старих світлин Генрика Поддембського. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X