Адвокат розповіла про стан наймолодшого військовополоненого моряка

12.12.2018, 17:32  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Російський адвокат Олександра Маркова з команди захисників військовополонених українських моряків відвідала у СІЗО “Матросская тишина” одного з них – Андрія Ейдера – і розповіла про його стан.

Про це вона повідомила у Facebook, інформує WestNews з посиланням на Укрінформ.

“Змогла відвідати в СІЗО 1 УФСІН РФ по Москві (Матросская тишина) мого підзахисного – Ейдера Андрія – наймолодшого (18 років) з військовополонених українських моряків. Андрій був поранений з Василем Сорокою та Андрієм Артеменком при стрільбі по МБАК “Бердянськ”. Осколкове поранення ніг, кульгає, осколок ще не видалений. Приходить у себе, може пересуватися (і йому навіть не потрібні милиці, але кульгає) і виглядає досить бадьоро, не втрачає почуття гумору. Правда у Андрія складно згинається коліно і один осколок з ноги ще не витягли”, – пише Маркова.

Вона уточнює, що “головне занепокоєння Андрія – сигарети”, а “Російське радіо”, на яке він раніше скаржився, йому замінили на “Європу плюс”.

“Тримається Андрій дуже гідно і мужньо, жартує, з відмінним почуттям гумору. Дуже схожий на мого молодшого брата. Сім’ї Андрія однозначно є ким пишатися! А ми також продовжуємо працювати і сподіваємося, що незабаром стане менше військових, які змушені зустрічати Новий рік поза своїх сімей”, – резюмує адвокат.

Нагадаємо, що 25 листопада Росія вдалась до відвертої агресії в Азовському морі. Під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях. Шість українських воїнів зазнали поранень. Росія захопила два українських судна та взяла в полон 24 українських моряків. 15 українських моряків вже заарештували в окупованому Криму. Під час захоплення суден, Збройні Сили України та Служба безпеки України були приведені у повну бойову готовність.

Вже наступного дня, 26 листопада, Президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України “Про надзвичайні заходи щодо забезпечення державного суверенітету і незалежності України та запровадження воєнного стану в Україні”. На сайті глави держави було опубліковано текст указу. Однак згодом Президент вирішив змінити свій указ про ведення воєнного стану, скоротивши його термін з 60 до 30 днів. Уже опісля, після 5-годинних дебатів Верховна Рада України визначилася щодо введення воєнного стану в Україні: 9 години 28 листопада до 9 години 27 грудня на території 10 областей України запровадили воєнний стан. Йдеться про області, розташовані вздовж російського, молдавського кордону та на узбережжі Чорного та Азовського морів, а саме Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області. Крім того, стало відомо, як голосували прикарпатські нардепи за введення воєнного стану.

Тим часом Росія розмістила уздовж кордону з Україною близько 500 бойових літаків тактичної авіації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Не розумію російської мови”, – полонений український моряк на «суді» в Криму попросив перекладача

12.12.2018, 17:32  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X