Активісти виявили порушення під час утворення ДВК на Прикарпатті

Активісти громадянської мережі ОПОРА виявили порушення під час утворення дільничних виборчих комісій на перші вибори в об’єднаних територіальних громадах Івано-Франківської області.

Про це йдеться у звіті активістів мережі, передає WestNews.

Порушення полягають у призначенні в керівному складі  ДВК двох осіб від одного суб’єкта. Окрім цього, було зафіксовано випадки включення більше однієї особи від одного суб’єкта до складу виборчих комісій та включення до складу ДВК осіб за поданням політичних партій, які не мали на це права. Зокрема, Коломийською районною виборчою комісією у керівному складі ДВК №260390 було призначено голову і заступника комісії, які включені до складу ДВК за поданням голови районної виборчої комісії.

Крім того, Галицька районна виборча комісія при утворенні дільничних виборчих комісій до складу ДВК включила більше ніж одну особу від одного суб’єкта до складу однієї ДВК. Зважаючи на те, що на місцевих виборах у зазначеній громаді утворено 10 ДВК, то кожний з суб’єктів які мають право внести кандидатури до складу виборчих комісій не міг подати більше 10 кандидатур (по одній у кожну ДВК). Проте, виборча комісія проігнорувала вимогу закону встановлену частиною 4 статті 23 ЗУ «Про місцеві вибори» та включила до складу ДВК 29 представників ВО «Батьківщина», 16 представників Радикальної партії Олега Ляшка та 12 представників кандидата у депутати від партії Воля.

Долинська і Косівська районні виборчі комісії включили до складу ДВК осіб від політичних партій, які не мали права на делегування свої представників у дільничні виборчі комісії. Косівська районна виборча комісія до складу ДВК на виборах Космацької об’єднаної громади включила 1 представника від партії Українське об’єднання патріотів – УКРОП, а Долинська районна виборча комісія до складу ДВК на виборах у Витвицькій громаді включила 7 представників місцевої організації партії ВО «Свобода». Нагадаємо, що у зазначених громадах вибори депутатів відбуваються у одномандатних виборчих округах, відповідно суб’єктами подання кандидатур до складу ДВК можуть бути місцеві організації партії, фракція якої зареєстрована у Верховній Раді України, або персонально кандидати у депутати чи на посади голів місцевих рад.

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.