WestNews.com.ua

Актори Івано-Франківського Драмтеатру розповіли про гастролі у місті Кропивницькому. ФОТО

25.10.2018, 14:45  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

З 16 по 21 жовтня у м. Кропивницький відбулися заходи національного культурного проекту «Галичина і Подніпров’я 1918-2018. Відновлення національних зв’язків», який реалізував Франківський драмтеатр.

Проект відбувся за підтримки Українського культурного фонду. Присвячений він 100-річчю перебування на Кіровоградщині Українських Січових Стрільців, стартував з Реконструкції прибуття легіону УСС та Ходи Єдності “Рідні гості” за участю акторів і артистів оркестру Франківського драмтеатру, до яких долучилося близько сотні місцевих жителів м. Кропивницький. Акторів Франківського драмтеатру, переодягнених в уніформу Українських січових стрільців, та керівника проекту народного артиста України Ростислава Держипільського зустрічали на залізничному вокзалі з прапорами й квітами.

“Така ідея прийшла до нас під час екскурсії музеєм-заповідником «Хутір Надія» рік тому. Зараз важко усвідомити те, що відбулося 16 жовтня у Кропивницькому. Це історична подія: українські січові стрільці 100 років потому знов пройшлися вулицями міста Ходою Єдності. Енергетика була неймовірна. 100 років тому вони поїхали, але мріяли повернутися і повернулися у своїх нащадках,” – каже керівник проекту Ростислав Держипільський.

Також в рамках проекту франківчани знову побували на Хуторі Надія, де вшановували пам’ять Івана Карпенка-Карого 100 років тому, і помолилися на могилі корифея українського театру. Актори там висадили два дуби, які назвали “Рідні гості” – один на честь Українських Січових Стрільців, які перебували тут у 1918, другий на честь повернення галичан, а саме колективу Франківськогко драмтеатру. А ще, посадили два кущі червоної калини і карпатську ялинку, яку назвали Гуцулка Ксеня.

«Люди нас так сприймали, ніби 100 років нас чекали. Вони дарували нам квіти та йшли за нами. Ми ще й досі під враженням», – ділиться враженнями акторка Ольга Комановська.

«Ми самі того не усвідомили, що зробили. Люди у залі плакали, коли ми співали українські пісні. Таке відчуття, що люди знали нас все життя. Такі щирі і відкриті», – каже акторка Олеся Пасічняк.

«Я дуже шкодую, що такі гастролі відбуваються рідко. Це були дуже великі гастролі, бо з шістьма виставами мало хто їздить. Мама мене налаштовувала, щоб я не переживала, бо багато мені казали «Та хто там тих лемків знає?». Але це все дуже потрібно. Опісля до мене підходили люди, дякували, а з очей котилися сльози горохами», – розповідає акторка Галина Баранкевич.

«Саме тепер ми відтворювали цю реконструкцію. Ми заглянули у якесь задзеркалля. Ми об‘єналися піснею з глядачами. Так відчували їхню любов! Було таке відчуття, що ми дома. Були єдиним цілим», – говорить акторка Тетяна Гірник.

Франківський драмтеатр презентував у Кропивницькому шість постановок Ростислава Держипільського: оперета Івано-Франківського композитора та січового стрільця Ярослава Барнича «Шаріка, або Кохання січового стрільця», драма-концерт лемківської пісні Галини Баранкевич «Вигнані з раю», феєрія-бурлеск «Енеїда» за І.Котляревським, притча-ораторія «Вона – Земля» за В.Стефаником, драма-реквієм «Нація» та драма «Солодка Даруся» за книгами М.Матіос.

«Вибір вистав для цього гастрольного проекту обумовлений симпатіями нашого глядача та національно-патріотичною тематикою. Усі вони вже не один рік збирають повні зали на рідній сцені Івано-Франківського театру та сценах світу», – зазначив Ростислав Держипільський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Мандри Аліси”: в Івано-Франківську показали шоу-виставу для дорослих. ФОТО/ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X