WestNews.com.ua

Актриса Ірма Вітовська звернулася до мера Яремче щодо жорстокого поводження з дикими птахами

14.09.2019, 14:30  |  Автор:   Менів Андрій

Заслужена артистка України, людина, яка неодноразово допомогала у справах захисту тварин Ірма Вітовська-Ванца звернулась до мера міста Яремче Василя Онутчака щодо жорстокого поводження з дикими птахами.

Про таке йдеться у групі Захистити тварин – оновити законодавство в мережі Facebook.

«Звертаюся до вас вдруге. В лютому 2019 року разом з Вами ми показали громаді Яремче та багатьом громадянам України приклад як представник самоврядування може забезпечити дотримання Законів України та дбати про довкілля свого краю.

Двох диких птахів, яких незаконно використовували для фотопослуг, було вилучено та передано до реабілітаційного центру в Галицькому національному природному парку. Я особисто, за це Вам вдячна. На жаль, в липні місяці 2019 року, знову біля водоспаду Пробій з’явились чергові жертви фото підприємців – вухата сова та орлан-білохвіст. На фото Ви можете побачити неприпустимі факти щодо ставлення до диких птахів», – йдеться у зверненні.

Орлан-білохвіст (Haliaeetus albicilla) охороняється Червоною книгою України (статус – рідкісний), Червоним списком МСОП (статус – близький до загрозливого), Європейським червоним списком, конвенцією CITIES, а також Бонської та Бернською конвенціями. Для збереження орланів-білохвостів потрібні заходи з охорони місць гніздування птаха (створення заповідників та заказників), підсилення контролю за незаконним відстрілом, а також пропаганда природоохоронних заходів серед населення, а не демонстрація пригніченого, ручного птаха.

Те, саме стосується й сови сухатої.

Сова вухата (Asio otus) належить до видів птахів, які ведуть нічний спосіб життя, примушування її до активності вдень з метою фотографування призводить до порушення цирканного ритму птаха, що може призвести до розладів фізіології та поведінки тварини. Тому така форма використання сови є однією з форм жорсткого поводження.

Використання тварин, занесених до Червоної книги України заборонено, що підтвердила Верхня палата Верховного суду в Україні (Справа № 910/8122/17 від 11 грудня 2018 року). Тому надання таких послуг у межах міста Яремче є протиправними діями.

«Вважаю за потрібне також згадати про нормативні акти, які регулюють використання диких тварин», – каже Вітовська.

Мова йде про Закони України «Про тваринний світ», «Про Червону книгу України», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про ветеринарну медицину» «Про забезпечення благополучного санітарно-епідемічного благополуччя населення», Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України «Порядок утримання та розведення диких тварин у неволі або напіввільних умовах», Конвенція про охорону дикої флори і фауни і природних середовищ в Європі (приєднання у 1996 році), Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни, що перебувають під загрозою знищення (приєднання у 1999 році).

«Беручи до уваги, що фото підприємці з’явилися вдруге, прошу Вас взяти під особистий контроль появу таких «комерсантів» на території туристичного Яремче і застосувати всі відповідні дії щодо недопущення надання незаконних фотопослуг з тваринами. Найкращим способом зупинити це явище може бути відповідне рішення Яремчанської міської ради. Зі свого боку, я готова всіляко сприяти у цій справі», – додала заслужена артистка України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відома франківчанка отримала нагороду за “Найкращу жіночу роль”. ФОТО

14.09.2019, 14:30  |  Автор:   Менів Андрій

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X