На Вічевому майдані пройшла акція приурочена дню боротьби зі СНІДом. ФОТО

Сьогодні на Вічевому майдані в Івано-Франківську пройшла акція “Зроби свій вибір – збережи життя” з нагоди Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, передає West News.

Щороку, 1 грудня, відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом – чумою ХХ – ХХІ століть, яка щодня вражає близько 16 тисяч людей, серед яких більшість – молодь.

Організатором акції виступив департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради за підтримки Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Основною метою акції є звернути увагу людей на цю проблему та розповісти про профілактику захворювання. Головний акцент організатори зробили на толерантному ставленні суспільства до ВІЛ-інфікованих та до хворих СНІДом а також розповіли про безпечність спілкування з ними.

“Нашою основною ціллю є зробити акцент на толерантному ставленні до ВІЛ-інфікованих і не ставити на них штампи – що це людина, з якою не треба спілкуватись”, – сказала організатор, працівник департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради Ольга Мельникова.

До акції ще залучили міську клінічну лікарню. Вона надала карету швидкої допомоги, яка стояла біля сцени і кожна людина мала змогу анонімно та абсолютно безкоштовно пройти тестування на наявність ВІЛ-інфекції. До участі в заході запросили також молодіжну громадську організацію “Віола”, яка з дітьми показала три сценки з пропаганди здорового способу життя.

Під час акції волонтери роздавали франківцям брошури з інформацією про ВІЛ СНІД а також червоні стрічки – символ сьогоднішнього дня боротьби зі СНІДом. В знак памяті про померлих від цієї недуги волонтери виклали свічками символ боротьби з хворобою.

Як наголосила Ольга Мельникова: “ВІЛ СНІД не передається через поцілунки, через дружні обійми, через одяг чи рушники. Не варто також боятися їздити в маршрутках, це абсолютно безпечно. СНІД передається тільки через прямий контакт з кров’ю та нечисті статеві стосунки”.

Незважаючи на несприятливі погодні умови, до акції долучилося чимало франківців.

Загрузка...

Comments are closed.