Апеляція у справі війта Ямниці: суд розглядає справу без Зелінського, він перебуває в лікарні

У середу, 1 лютого, в апеляційному суді Івано-Франківської області розпочався розгляд справи щодо голови села Ямниця Миколи Зелінського.

Нагадаємо, прокуратура подала апеляцію по сумі застави ямницькому сільському голові Миколі Зелінському, яку вирішив суд. Прокуратура вважає, що ця сума є недостатньо жорсткою, повідомляє WestNews.

?????????

Розглядається апеляційна скарга прокурора стосовно суми застави. Самого Зелінського на засіданні немає у зв’язку із перебуанням на стаціонарному лікуванні з 25.01.2017 р.

Колегія суддів долучили до справи довідку щодо стану Зелінського, а прокурор висловився про те, що не заперечує на розгляді справи без обвинуваченого. Захисник також заявив про те, що не заперечує щодо розгляду справ без її клієнта.

суд зел

Прокурор вимагає визначення суми застави у розмірі 1 млн 100 тис 600 грн, тобто, 626 мінімальних зарплат.

“Враховучи посаду Зелінського, він вчинив тяжкий злочин і має нести покарання строком від 5 до 10 років позбавлення волі. Ми просимо визначити суму застави наближену до тої, на якій було упіймано Зелінського”, – наголосив прокурор.

Захисник вважає, що ухвала івано-франківського суду є законною і обгрунтовною, а апеляція прокурора є безпідставною.

WestNews писав, що 20 січня, в Ямниці на хабарі в 3 тисячі доларів затримали чиновників сільської ради. Серед них – діючий голова села і колишній депутат обласної ради Микола Зелінський. Загалом до схеми входили сільській голова Микола Зелінський, спеціаліст-землевпорядник та заступник голови виконавчого комітету, який виступав у ролі посередника.

Оперативники управління захисту економіки в Івано-Франківській області та слідчі обласної поліції задокументували факт вимагання ними 180 тисяч доларів США від підприємця та одержання частини обумовленої суми. За вказані кошти пообіцяли йому виділити 2 га землі.

Уже 22 січня в Івано-Франківському міському суді визначали міру запобіжного заходу для Миколи Зелінського. Суд оголосив рішення задовольнити клопотання прокурора, а саме – утримання підозрюваного під вартою на строк 60 днів з можливістю внесення застави у розмірі 150 тисяч. 26 січня стало відомо, що війта села Ямниця випустили на волю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокурор Івано-Франківщини про інцидент з хабарем та “наїздом” на ЗМІ сільським головою Ямниці. ВІДЕО

Коментарі:

Comments are closed.