WestNews.com.ua

Апробація! Голова обласної ради презентував власну монографію на тему соціально-консервативного націоналізму. ФОТО

23.05.2019, 12:20  |  Автор:   Менів Андрій

23 травня голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич презентував свою нову книгу “Соціально-консервативний націоналізм”.

Презентація відбулася в читацькому залі ім. Богдана Гаврилишина Прикарпатського національного університету, інформує WestNews.

Основна ідея книги – трансформація націоналізму з революційно-руїнницького на визвольному етапі у конструктивно-державницький на етапі державного будівництва. І на цьому етапі він має виступати як соціально-консервативний. Адже поряд із консервативним завданням збереження національної ідентичності ще актуальніше постає соціальне завдання збереження від вимирання нації, яка є носієм цієї ідентичності.

«Насправді я постійно перебуваю в науковому полі націоналізму. Це ті наукові статті, які я писав протягом трьох років. Ідея полягає в тому, що націоналізм проходить етап трансформації. Сама назва, тобто її обґрунтування, буде тільки на завершальному етапі книжки. Я аналізую дослідження демографів: за гіршими прогнозами нас може бути тільки 25 мільйонів, отже нація вимирає”, – розповів Олександ Сич

Окрім цієї лінії на 540 сторінках книзі також присутні теми сучасного ренесансу націоналізму у країнах Західної Європи, становлення і його сучасний стан в Україні, роль націоналізму в українських революційних процесах і зокрема у Революції гідності, його етнонаціональна політика та зовнішньополітична доктрина тощо.

Додамо, що після знайомства з проектом та сигнальним примірником нової монографії “Соціально-консервативний націоналізм”, Олександр Сич планує всі висловлені думки, побажання і критичні зауваження врахувати при підготовці її остаточної редакції.

«Апробація – тому що це не остаточний варіант. Я протягом місця буду отримувати він куку і критичні зауваженням. Тому це апробація. Це праця не одно дня і не одного року. Це підсумок моїх багаторічних шукань, які я намагався вкласти в одну цілісність», – розповів під час презентаціі Олександр Сич.

«Це не презентація, а обговорення. Це подія, яка узагальнює цікаві світогляди, які об’єднані в монографію. Ми маємо унікальну нагоду послухати людину, яка написала монографію, а не мемуари, який, маючи досвід державницької і наукової роботи. Ніхто не очікував після другої світової війні і тих подій, які пов`язані із етно-політичних конфліктів, що в країни починають повертатися до неонаціоналізму. Ми бачимо вже пошуки неопрагматизму. І в цій монографії це розглядається крізь призму нового націоналізму. Монографія дуже дискусійна, матиме обговорення і опонентів. Тому переконаний що найближчим часом, коли будуть завершенні ці дискусії, ми будемо мати унікальну працю», – розповів ректору ПНУ Ігор Цепенда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Нічого чіплятися за владне крісло, як воші за кожуха”: Олександр Сич пригадав власне віце-прем’єрство

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X