WestNews.com.ua

Бахматюка заочно взяли під варту. Бізнесмен оскаржить рішення у міжнародних судах

29.05.2020, 13:12  |  Автор:   Менів Андрій

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду обрала прикарпатському бізнесмену Олегу Бахматюку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Про це повідомили на сайті Судової влади України.

Йдеться про розслідування щодо ПАТ “ВіЕйБі Банк”, яким керував Олег Бахматюк. Крім нього, фігурантами справи є ще дев’ятеро осіб. Їх звинувачують у змові з метою заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту НБУ у жовтні 2014-го року (частина 5 статті 191 ККУ).

У листопаді 2019 року НАБУ затримало сімох підозрюваних у цій корупційній схемі – колишніх та чинних посадовців Нацбанку України, ПАТ “ВіЕйБі Банк” та приватних компаній, пов’язаних із кінцевими бенефіціарами “ВіЕйБі Банку”, пише “Суспільне”.

НАБУ і САП повідомили про підозру Олегу Бахматюку та ексголові правління VAB Банку Денису Мальцеву. Відправили підозри поштою, оскільки вони пербували за межами України.

Прикарпатського бізнесмена та його сестру, гендиректора “Авангарду” Наталію Василюк оголосили в розшук – їхнє місцезнаходження детективам невідомо. Адвокати Бахматюка заявили про переслідування за політичними мотивами.

У той же час, як повідомляє “Інтерфакс-Україна”, Бахматюк оскаржить у міжнародних судах рішення апеляційної палати Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) про свій заочний арешт у справі VAB Банку, який належав йому, вважаючи його політично заангажованим і прийнятим при втручанні директора НАБУ Артема Ситника.

“Артем Ситник, який вважає мене особистим ворогом і діє з мотивів особистої помсти, нехтуючи правосуддям, особисто їздив у ВАКС і де-факто втручався в процес”, – стверджує Бахматюк в заяві ввечері в четвер.

На його думку, прямим доказом цього є те, що в ідентичних справах тієї ж апеляційної палати ВАКС, наприклад, у справі екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка і в справі екс-глави Адміністрації президента Андрія Клюєва було прийнято протилежне рішення: суд відмовив у застосуванні запобіжних заходів у вигляді утримання під вартою.

“Рішення ВАКС не можна пояснити з точки зору права, воно є абсолютно нелогічним – заочно арештовувати людину, про місцеперебування якої були офіційно сповіщені слідчі органи відповідно до положень міжнародної правової конвенції, заборонено. Таке рішення можна пояснити тільки політичною кон’юнктурою”, – вважає Бахматюк.

За його словами, Ситник при підготовці цього засідання перебував у тісному контакті з суддями апеляційної палати, щоб переконати їх у винесенні такого рішення.

Бізнесмен також нагадав, що перша інстанція відмовилася приймати рішення про його заочний арешт.

Екс-власник виведених з ринку VAB Банку і банку “Фінансова ініціатива” нагадав, що розгляд справи в суді відбувався на тлі переговорів і його декларацій про готовність до співпраці для повернення коштів заборгованості до бюджету. Бахматюк, якому належить один з найбільших українських агрохолдингів “Укрлендфармінг”, також підкреслив, що хоче зберегти підприємство і робочі місця і стати позитивним прикладом вирішення ситуації, що виникла після безпрецедентної банківської чистки, що проводилася НБУ в 2014-2015 роках.

“Це рішення зупинило рух на шляху до мирного вирішення питання повернення заборгованості банків, до чого ми прагнули і чого домагалися … Очевидно, ми не можемо далі спиратися на українське правосуддя як на гаранта дотримання законних прав і будемо домагатися справедливості в міжнародних судах”, – заявив Бахматюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фонд гарантування продає 6-мільярдний пул активів банку Бахматюка

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X