WestNews.com.ua

Без права на приватність: у Франківську утримують в’язнів

20.11.2020, 20:57  |  Автор:   Люся Грибик

В «Івано-Франківській установі виконання покарань (№ 12)» та Івано-Франківській міській медичній частині № 12 філії ДУ «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» вивчали стан дотримання прав узятих під варту та засуджених осіб.

Члени моніторингової групи ознайомились з умовами утримання в’язнів, службовою та медичною документацією, провели вибіркове опитування утримуваних осіб, пише WestNews.

Більшість наданих рекомендацій щодо усунення виявлених недоліків під час попереднього візиту у 2019 році виконано.

Попри обмежене фінансування, в установі проведено масштабну роботу щодо приведення умов тримання в’язнів у відповідність до вимог національного законодавства, зокрема частково проведено ремонти в приміщеннях збірного відділення, прогулянкових двориках, проводяться ремонтні роботи по облаштуванню камер, де утримуються особи.

Проте, виявлено порушення вимог національного законодавства та недотримання міжнародних рекомендацій у сфері поводження із в’язнями.

В установі запроваджено експериментальний проект щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов особам, узятим під варту. При цьому скористатися одночасно цією послугою чоловіки, жінки та неповнолітні не можуть, оскільки в установі передбачена лише одна платна камера, розрахована на трьох осіб однієї статті. Тоді як, в окремих камерах не дотримується норма жилої площі, яка згідно з національним законодавством повинна бути не менше 2,5 кв. м. на ув’язненого.

Більшість відвіданих камер установи потребують поточного ремонту, не забезпечені належним штучним освітленням. В окремих камерах стіни вологі та вкриті грибком, а санвузли перебувають у неналежному технічному стані.

Виявлено порушення права в’язнів на приватність. Так, в окремих камерах ліжка розташовані впритул одне до одного, що не забезпечує особистого простору утримуваним.

Надання медичної допомоги в установі здійснюється на неналежному рівні. В штаті медичної частини не передбачено посади лікаря-психіатра, нарколога та гінеколога, не введено в експлуатацію рентгенівський апарат у зв’язку з чим медичне обстеження осіб здійснюється не в повному обсязі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спіймали: з’явилися подробиці розслідування розбійного нападу на сім’ю з Коломийщини. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X