WestNews.com.ua

“Bike AcceNT”: на Франківщині реалізують проект розвитку велоінфраструктури по всій області. ФОТО

01.10.2020, 12:34  |  Автор:   Хромей Зоряна

Першого жовтня у стінах Івано-Франківської ОДА обговорили концепцію проекту “Bike AcceNT: велосипедна доступність об’єднує території”. Цей проект реалізовується у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020, інформує  WestNews.

Основна мета проекту – покращити доступність словацько-українського транскордонного регіону для велосипедистів, а також підвищення обізнаності суспільства про важливість велосипедів як екологічно чистого виду транспорту.

Реалізувати проект планують протягом 24 місяців. На його втілення виділили 359, 560.18 євро, грант від Європейського союзу складає 323,  604.16 євро.

“Велосипедний рух є трендом. Попит є і зростає, тож створення веломаршрутів є пріоритетом.

Мова йде про мету розроблення велосипедних маршрутів по цілій області. У нас фокус на Словаччину. Тобто територія проекту охоплює Івано-Франківську, Закарпатску області України, а також Кошицький та Пряшівський краї Словаччини. Ця зустріч уже четверта. Ми проводимо зустріч у всіх районах, зокрема уже були у Яремче, Долині, Тлумачі.

Ми хочемо донести, що будь-яка громада, яка має плани, преспективи, може розвивати велосипедну інфраструктуру, має шанс подати свої пропозиції до цього проекту”, – розповідає керівник громадської організації “Центр соціальних та ділових ініціатив” Іван Зінов’єв.

В рамках проекту створена робоча група, куди включені представники профільного комітету обласної ради, який займається розвитком туризму. Організатори створять документ про концепцію проекту, який у кінці цього року має затвердити обласна рада.

“Специфіка цього проекту у тому, що ми будуватимемо нові маршрути, буде створено кілька Bike-пунктів для велотуристів. Вони будуть розміщені у локаціях з активним потоком туристів. Це одночасно буде і велопарковка, і невеличкий інфо-центр, і можливість відемонтувати свій велосипед”, – розповідає начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації розповідає Віталій Передерко.

“Ми проводимо такі зустрічі, щоб розповісти про свої плани та почути пропозиції й інших громад. Ми захочуємо до дискусій та обговорень”, – розповідає начальник управління інфраструктурної політики Назарій Рогів.
Він також зазначив, що статистика ДТП за участю велосипедистів є мінімальною, тож цей вид транспорту є одним із найбезпечніших.

“В Івано-Фрагківську уже досить багато велодоріжок. Також у місті Долина роблять спроби розвитку велоруху”, – додав він.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X