WestNews.com.ua

Будинки-привиди Івано-Франківська: столітній флігель з фронтоном. ФОТО

25.11.2018, 19:15  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Кожне місто має свої легенди та історії. Івано-Франківськ тут не став винятком. У циклі матеріалів WestNews: “Будинки-привиди”, ми продовжуємо знайомити Вас із будівлями, у яких ще не так давно вирувало життя і які тепер стоять закинуті, напівзруйновані та моторошні.

Сьогодні мова під про покинуту кам’яницю, розташовану на вулиці Грушевського. Мова йде про будинок, що має порядковий номер 35-Б. Він розташований зі сторони внутрішнього двору будинків №33 та №35, а відтак – в східній частині Валів.

Власне, будівля не є пам’яткою архітектури. Вона суттєво зруйнована, але зберігає в собі чимало загадок.

Цікаво, що на флігель та прилеглу територію почали частіше звертати увагу після того, як небайдужі мешканці сусіднього будинку домоглись розчищення східної частини Валів від хащів.

До тепер ця територія, а з нею і кам’яниця, слугували притоном для наркоманів і безхатьків.

“Колись там вдалось (десь 2010-11рр) призупинити розгортання будівництва житлового будинку. А от на другому бастіоні не вдалось – церкву таки будують. І ще в глибині двору було виявлено підземні порожнини, ймовірно залишки колекторів влаштованих на місці фортечних фос”, – розповів архітектор-реставратор Ігор Панчишин.

“Яка можлива подальша доля цієї будівлі і зеленого простору цієї частини скверу на Валах? Варіантів мабуть є декілька:
– або новий майданчик з ефективними архітектурними і урбаністичними рішеннями, який збереже атмосферність простору і стане живою природною оазою для відпочинку і дозвілля дітей, містян;
– або знову хащі, безхатьки, наркомани;
– або будмайданчик під чергову культову чи житлову споруду. Очевидно, чіткого плану і розуміння наразі немає. Але успішні міста мають механізм, як діяти в таких ситуаціях”, – переконаний співзасновник ініціативи «Франківськ Який Треба Берегти» Юрій Козакевич.

“Впевнений, через проведення архітектурного конкурсу можна створити конкурентне середовище ідей та обрати проект-переможець, який максимально якісно зможе розкрити потенціал цієї частини Валів і зберегти всі наявні архітектурні і природні елементи”, –  додав активіст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будинки-привиди Івано-Франківська: Контора торгової фірми “Ревера”. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X