WestNews.com.ua

Будинки-привиди Івано-Франківська: єдиний місцевий будинок у стилі неоготики. ФОТО

30.06.2019, 17:50  |  Автор:   Менів Андрій

Кожне місто має свої легенди та історії. Івано-Франківськ тут не став винятком. У циклі матеріалів WestNews: “Будинки-привиди”, ми продовжуємо знайомити Вас із будівлями, у яких ще не так давно вирувало життя і які тепер стоять закинуті, напівзруйновані та моторошні.

Сьогодні мова піде про унікальний будинок №10 на вулиці Гординського. Він зведений у 1895 році в стилі неоготики, одного з напрямків історизму, з елементами традиційної європейської архітектури з облицюванням цеглою.

Саме ця, ззовні не отинькована, фасадна червона цегла зробила її у нашому місті впізнаваною і неповторною. Будівля з самого початку призначалася  для освітніх потреб. Тут діяла семирічна школа для дівчат імені Королеви Софії.

У повоєнний період 1945-46 рр. у ній  тимчасово розташовувався учительський інститут, теперішній Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

Надалі, аж до 1997 року, там містилась середня загальноосвітня школа № 8. У 1990-х тут діяли інститут післядипломної педагогічної освіти (до 2011-го) та обласний і міський центри соціальних служб для молоді.  Будівля наразі перебуває на балансі міського управління освіти і науки.

Згодом, у 2016 році, місто передало будівлю у довготривалу оренду норвезькому інвестору під створення коворкінгу для ІТ-спільноти (центр підтримки інновацій та підприємництва iHUB), але будівля виявилась у аварійному стані (відсутні світло та комунікації, протікає дах, а перекриття – провалилося).

Інвестори обіцяли відремонтувати перший-другий поверхи, а місто брало на себе перекриття, третій поверх та мережі. Втім, інвестор відмовився від співпраці, оскільки справа виявилась надто витратною.

ТРК “ВЕЖА” вдалось побувати всередині приміщення та зробити фото стану будівлі в 2018 році:

Як ж майбутня доля архітектурної сироти? Кажуть, що там у найближчому майбутньому постане музична школа. І справі, цю інформацію підтвердив міський голова Руслан Марцінків.

«Музична школа, але поки що не має фінансування на продовження робіт! Будем шукати! Дах перекрили, а в перспективі музична школа», – наголосив мер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будинки-привиди Івано-Франківська: моторошна залізнична лікарня на Тарнавського. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X