Будинки-привиди Івано-Франківська: завод “Промприлад”. ФОТО

1 100

Кожне місто має свої легенди та історії. Івано-Франківськ тут не став винятком. У циклі матеріалів “Будинки-привиди” ми хочемо показати Вам будівлі, у яких ще не так давно вирувало життя і які тепер стоять закинуті, напівзруйновані та моторошні.

Завод “Промприлад” дещо відзрізняється від будівель, історії яких ми попередньо публікували. Адже він не є повністю закинутим – деякі потужності там ще досі працюють. Та своїм виглядом завод справді схожий на “привида”.

DSC_9013

Починалося усе понад 100 років тому, коли об’єднались три підприємства, які виникли в австрійські та польські часи: фірма “Край” (1905), вагономеханічний завод В.Майора (1914), фірма “Фама” (1920). З часом фірма “Край” перетворилась у машинобудівний завод з виготовлення пресів і товарів народного вжитку. З метою укрупнення два інших підприємства в березні 1940 року об’єднались у вагомеханічний завод.

DSC_8993

DSC_8988

1982 року на базі головного заводу, філії у с. Солотвино Богородчанського району, спеціального конструкторського бюро засобів автоматизації та ремонтно-будівельного управління створено Івано-Франківське виробниче об’єднання “Геофізприлад”. Цей період відзначається найбільшим розвитком, підприємство постачає продукцію у 26 країн світу.

DSC_8971

DSC_9031

1988 року виробниче об’єднання змінює назву на “Промприлад”. Крім продукції для промисловості, випускає товари народного вжитку — парасолі, автомобільні решітки, деталі для легкових автомобілів тощо.

DSC_9029

DSC_9020

В наш час, проект MetaLab планує дати друге життя заводу “Промприлад”, за допомогою створення експериментальної дослідницької лабораторії, в якій вирішуватимуться питання дотичні до мистецтва, урбаністики та соціального діалогу. У цьому їм допоможе лондонська студія Studio Weave, що спеціалізується на розробці та втіленні архітектурних проектів для громадськості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будинки-привиди Івано-Франківська: закинута шоколадна фабрика. ФОТО

Будинки-привиди Івано-Франківська: як виглядає закинутий фурнітурний завод зсередини. ФОТО

Будинки-привиди Івано-Франківська: закинутий фурнітурний завод. ФОТО

Будинки-привиди Івано-Франківська: закинутий психдиспансер. ФОТО

Коментарі:

Comments are closed.

112 queries in 7,680 seconds.