Бути чи не бути будівництву: що коїться з готелем “Дністер” в Івано-Франківську. ФОТО

Довкола готелю “Дністер” ведуться дуже неоднозначні розмови. Проте, ніхто так і не може дати конкретної відповіді.

Чи збережеться ця архітектурна пам’ятка чи влада грошей її таки поглине вирішила дізнатися журналістка WestNews. Найперше варто звернутися у відділ з питань охорони спадщини, адже готель “Дністер” є ахітектурною пам’яткою.

“Самовільно здійснюється добудова двох поверхів. Інспекція дежавного архітектуно-будівельного контролю дала припис про припинення будівництва”, – повідомив Володимир Ідак, начальник відділу.

Тож далі дізнаємось, що скаже на це Упавління з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

“Справді будівництво незаконне. Є заборона добудови. На наступний тиждень ( 9.10.17-15.10.17- ред.) буде перевірка стану готелю. Якщо там триває будівництво, то його негайно припинять, а самих замовників робіт оштрафують”, – розповів Олег Семків, т.в.о. начальника управління.

Свою думку стосовно ситуації навколо “Дністра” висловив і відомий ахітектор-реставратор Ігор Панчишин.

“Наскільки я знаю, і всі зрештою також, в проекті реставрації фасадів готелю «Дністер», а також реставрації першої черги – пристосування першого поверху та загальної концепції реставрації та пристосування споруди разом ідеєю з відновленням вежі було зроблено таке загальне обстеження, обміри, на першому поверсі проведені детальні. Все було ніби більш-менш в нормі. Але тепер прийшла нова команда і вона просто за цим не слідкує. Всі чули що архбудконтроль наклав якийсь штраф. Все, що там робиться з одного боку, це мусить бути на контролі охорони спадщини. Проекту остаточного (а там мусило бути їх кілька, бо робота була розбита на кілька етапів) я не бачив”, -ділиться Ігор Панчишин.

“Розібратися в цій ситуації складно. Всі переводять стрілки, мовляв, це не ми робимо або це чутки. В будь якому випадку координувати ці роботи мусить Департамент архітектури, чи обласна охорона спадщини.”, – додає ахітектор-реставратор.

До слова, видання WestNews пропонує переглянути своїм читачам вигляд архітектурних пам’яток в “минулому і сьогоденні”, бо наприкінці вересня під історичним проїздом провалилася вантажівка і пошкодила його вигляд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франківськ, який ми втрачаємо: міська Ратуша та площа Ринок. ФОТО

Франківськ, який ми втрачаємо: вулиця Січових Стрільців та готель «Дністер». ФОТО

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.