Бути чи не бути? Останні подробиці про перейменування проспектів у Києві

26.06.2019, 12:02  |  Автор:   Власенко Власта

Київська міська рада на найближчій сесії повторно перейменує два київські проспекти Московський і Генерала Ватутіна – на честь керівників національно-визвольної боротьби середини XX століття Степана Бандери і Романа Шухевича. Про це 26 червня заявив мер Києва Віталій Кличко у Facebook, інформує West News.

Реваншу не буде! По-перше, ми готуємо апеляцію на рішення Окружного адмінсуду Києва, що скасував рішення Київради про перейменування двох проспектів на честь Степана Бандери і Романа Шухевича. Ідеться про зміну в рамках декомунізації старих назв проспектів Московського і Ватутіна. І по-друге, на наступній сесії Київради ми за процедурою ще раз ухвалимо рішення про відповідне перейменування радянських проспектів, – написав він.

 

Всі дуже обурені рішенням суду щодо скасування перейменування проспектів.

Зокрема, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович написав на своїй сторінці у соцмережі таке:

Очільник українського визвольного руху та революціонер, в‘язень польських тюрем та нацистських таборів, жертва кілера КГБ – Бандера став одним із символів безкомпромісної боротьби українців за свободу.
Потім – символом відновлення національної пам‘яті про героїв, яких намагалися витерти із нашої свідомості. Від учора, після безглуздого рішення київського окружного суду, його ім’я хочуть зробити символом російського реваншу в Україні. Люди, які запустили цей процес, дуже помилилися. Бандера стане початком їхнього кінця.
Він – оголений дріт, по якому тече напруга національної волі. Тому краще його не торкатися.

Адвокат Дмитро Біловчук розповідає, що сьогодні суд частково задовольнив позовні вимоги громадянки Олени Бережної та двох громадських організацій, повернувши проспектам радянські назви Московський (щодо проспекту Бандери) та Генерала Ватутіна (щодо проспекту Шухевича).  Адвокат зазначив, що мотивувальну частину рішення суд не оголосив, тому невідомо, чим керувався суд, ухвалюючи таке рішення.

І знову Окружний адмінсуд міста Києва.

Суддя Чудак Олеся Миколаївна, до речі, суддя, що переслідувала майданівців, відмінила рішення Київради щодо перейменування проспектів Степана Бандери і Романа Шухевича у Києві. У позивачів, російської агентури на чолі з гаспажой Бєрєжной була «нульова правова позиція», тому суддя до останнього затягувала винесення чергового ганебного рішення.

Але як би не чудив Адмінсуд, проспектам Бандери і Шухевича у Києві бути!

Попереду Апеляція, а якщо потрібно – і Верховний Суд.

Ми не дамо нікому зневажати наших героїв! – пише директор Української студії стратегічний досліджень Юрий Сиротюк.

Нагадаємо, що 25 червня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва скасував перейменування проспектів у Києві на честь Бандери і Шухевича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ : Срібною призеркою чемпіонату України стала легкоатлетка з Франківська

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X