WestNews.com.ua

Через зношеність обладнання постачання води для українців – під загрозою

21.11.2018, 10:45  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Зношеність мереж, споруд та обладнання систем водопостачання та водовідведення в Україні становить понад 50%, також збільшилася кількість аварій та втрати води.

Кабінет Міністрів України виключив з проекту Закону України “Про державний бюджет на 2019 рік” кошти передбачені для фінансування програми “Питна вода України”, яка була прийнята на підтримку галузі водопостачання ще у 2011 році. Про це інформують на сторінці Асоціація Укрводоканалекологія.

Законом було передбачене фінансування цієї Програми на суму біля 3 млрд. гривень за рахунок Державного бюджету. На жаль, за всі попередні роки було виділено лише 208 млн. грн.

“За умов, які є на сьогоднішній день підприємствам галузі дуже важко забезпечувати надання якісних послуг”, – пояснює асоціація.

Ситуацію ускладнює також той факт, що підприємствам галузі не відшкодовано близько 2,5 млрд. гривень різниці в тарифах. Також зросли ціни на електроенергію, реагенти, пальне, майже вдвічі зросли податки, зазначається в повідомлені.

“Якщо не вжити термінових заходів для підтримки складного водопровідно-каналізаційного господарства, вже в найближчому майбутньому можна поставити під загрозу надання в Україні послуг централізованого водопостачання та водовідведення”, – стверджує асоціація.

За підрахунками експертів сума, яка потрібна для реконструкції підприємств водопостачання та водовідведення України складає біля 40 млрд. доларів США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті у декількох навчальних закладах вода не відповідає гігієнічним нормам

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X