WestNews.com.ua

Чим цього року здивує Фестиваль живих скульптур: Артур Гулько та Андрій Кирильчук про закулісся шоу. ФОТО

16.03.2020, 9:39  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

В Івано-Франківську уже вдруге відбудеться унікальний для України Міжнародний фестиваль живих скульптур. Як зазначають іванофранківці, перший фестиваль справив на них неймовірне враження, то ж нетерпінням чекають наступного. Хочете – отримайте, –  кілька днів назад керівники заявили: наступному фестивалю – бути! Ми зустрілись з організаторами фестивалю та мім-театру «IF…» Артуром Гульком та Анрієм Кирильчуком, щоб дізнатись про таємниці майбутнього дійства: чого чекати та на що сподіватись.

Коли розпочнеться фестиваль, що плануєте показати цього року?

Фестиваль цього року знову пройде  9-10 травня. Повторимось у минулорічному форматі, а саме: 9 травня буде основна програма, де будуть представлені іноземні та українські виконавці, а 10 травня програма буде будуватись виключно з українських артистів. Надіємось на спиятливу  погоду, тому що програму готуємо вибухову. Нам буде чим здивувати не тільки івано-франківську публіку. Тому завчасно запрошуємо гостей бронювати готелі та приїздити до нас в гості. Ми мріємо про той час, коли на наш фестиваль живих скульптур приїздитимуть з цілої України і ми зможемо добитись показників аналогічного фестивалю в місті Арнем (Нідерланди) де, за твердженнями мера, на період проведення фестивалю кількість людей (а там проживає 152 тис. містян) зростає втричі.  Приємні відгуки про минулорічний фестиваль та “маститість” виконавців цьогорічної програми дають нам сили вірити та підпитують наші мрії про це.

Кого і з якими образами ми побачимо?

Цього року ми збільшуємо кількість учасників та розраховуємо на 30 локації. З деякими артистами, переговори ще досі тривають.  Складність відбору полягає, ще й в тому, що в аналогічні травневі дні в Шотландії теж проводитиметься фестиваль «Живих статуй» і ми змушені конкурувати з шотландцями за можливість запросити до себе найкращих виконавців. Але відкрию секрет: ми встигли завчасно домовитись з багатьма топовими артистами і виграли в часі, тому вони приїдуть саме до нас в Україну.  Зараз вже можемо говорити про те, що на наш фестиваль приїдуть діючі чемпіони світу –  Victor Hugo & Catia Ferreira (Португалія) зі своїм переможним дійством «Kiss». Переможці конкурсу в Ізраїлі чудові Sharon Gombosh and Meytal Jelinek з композицією “EYE ❤ U”

Приїде культова команда на чолі з Afke Westdijk (Нідерланди), вони теж були неодноразовими чемпіонами світу. Приїде Antonio Santos (Португалія), людина-легенда, він почав виступати в цьому жанрі ще в 1987 році.

Виступити з рекламним перформансом в переддень фестивалю, а саме – 8 травня, погодився міжнародний колектив під назвою livingstatuesproject, і це ще не всі зірки яких франківський глядач зможе побачити на власні очі. Ще  тримаємо інтригу.

Які висновки зробили з минулорічного фестивалю? Все пройшло добре? Як сприйняла публіка?

Ніколи не буває ідеально, але ми задоволені. Найбільше тішимось з того, що вдалось довести багатьом скептикам, що такий мистецький формат – це цікаво. Нам приємно, що саме Івано-Франківськ має і заслуговує на такого жанру фестиваль, радіємо, що саме на наших вулицях бачимо це свято. Ключовою проблемою всіх вуличних фестивалів є погода, того року нам пощастило встигнути закінчити виступи до дощу, сподіваємось що і у 2020 вдасться застати сприятливі умови. Наша публіка дуже толерантна, хороша, ми її дуже любимо, під час виступів в місті панувала атмосфера подібна до тих, які панують на ізраїльських фестивалях. Було багатолюдно та весело, але маємо одне прохання до місцевих митців, (особливо до музикантів) утримайтесь від власних виступів на території проведення фестивалю. Створюючи музичний фон ви впливаєте на атмосферу, яку своїм дійством створює артист, який працює в іншому жанрі. Це заважає йому та вносить корективи у його виступ, тому будемо дуже вдячні коли музиканти з розумінням поставляться до цього та виступатимуть на суміжних вулицях, або й на вул. Незалежності, тільки вже після завершення фестивальної програми.

Нам дуже хочеться, щоб до нас хотіли приїздити  виконавці топового рівня і прагнемо зробити так, щоб фестиваль з кожним роком ставав тільки кращим.

А так, то франківська публіка дуже добра, як результат –  всі були раді. Всіх учасників підпитували позитивом, всі залишились задоволені, за що ми дуже вдячні.

Як і того року до масштабного проекту долучиться міська рада?

Так. І ми вдячні за це. Ви знаєте, проведення фестивалю такого рівня потребує не тільки фінансової, координаційної та інформаційної підтримки. Для нас дуже важливою є довіра від керівництва міста. Приємно коли довіряють нашим знанням, вмінням та цінують  досвід. Ми вдячні Руслану Марцінківу який минулого року дав старт фестивалю з короткої фрази: «Я хочу, щоб це відбулось в Івано-Франківську», і от вже цього року ми знову продовжуємо рухатись далі.

Для нас цей фестиваль – це не просто створення розваги. Це в першу чергу обмін різних культур та популяризація в місті вуличного мистецтва. Повторимось, саме мистецтва! В нашому суспільстві ще присутній важкий пострадянський синдром, коли виступ на вулиці розглядається як спосіб жебракування, як щось принизливе та меншовартісне. Але ж вже давно настав час коли потрібно усвідомлювати, що виступаючи на вулицях ти стаєш представником свого міста, його обличчям. Це ж від нас залежить наскільки харизматичним воно буде. І не в останню чергу, саме через призму  якості та креативності митців, які творять на вулиці, ми мешканці міста, ідентифікуємо себе в цій культурній площині. Нам дуже хочеться, щоб на вулицях нашого міста з’являлись  якісні особистості в різних жанрах, на виступ яких будуть приходити, виступом яких будуть гордитись та завдячуючи їм усвідомлювати  унікальність нашого міста. Нам приємно, що влада міста це усвідомлює та підтримує фестиваль, який безумовно впливає і на розвиток і на популяризацію вуличного мистецтва у нашому місті.

Бути живою статуєю – це легко?

Є багато нюансів, які треба враховувати під час роботи. Для багатьох костюмів вологість – смерть. Попав під дощ – робиш новий, вони починають «пузиритись». Грає роль грим, який ти накладаєш, він має бути обов’язково комфортним. Хочеш накладати грим якісно та правдиво – вчись у художників. Як стояти довго та витримувати фізичні навантаження – вчись у спортсменів. Будь спостережливим, “вібруй” на актуальні теми. Найкомфортніше «статуям» працювати при +20, не на сонці і щоб був вітерець. Потрібно бути фізично витривалим, мати здорове серце, дуже часто виступ проходить  як у сауні, бажано мати хорошу нервову систему та оптимістичний склад мислення. Вулиця – достатньо агресивне середовище, яке потрібно під себе кожного разу налаштовувати.

Насправді створювати комусь свято не легко. Тут без любові до того, що робиш просто не обійтись.

Як стати живою скульптурою?

Головне –  захотіти, все решта притягнеться. Не святі горшки ліплять. Рекомендуємо почати з того, що 9-10 травня обов’язково прийти, приїхати,\ або прилетіти та зануритись у атмосферу цього унікального вуличного формату. Ми старатимемось та обіцяємо все робити з любов’ю. До зустрічі на 2 Міжнародному фестивалі живих скульптур!

А щоб справді переконати вас, що прийти варто, пропонуємо переглянути кілька фото з тогорічного фетивалю:

Розмовляла Тетяна Колибаб’юк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ляльки святкують ювілей: 75 років тому в Станіславі заснували ляльковий театр. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X