WestNews.com.ua

Чому літні ягоди коштують так дорого і чи буде зниження цін: думка експерта

03.07.2020, 9:29  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

У липні ми традиційно ласуємо малиною, ожиною, чорницею, вишнею, лохиною, смородиною, порічками та шовковицею. Однак ціни на них справді кусючі.

На ринках полуниця коштує у середньому 60 гривень за кілограм. Вона зараз чи не найдешевша ягода. Менше коштують лише порічки та смородина – 45-50 гривень за кілограм. Малина ж, аґрус та черешня коштують 70-80 гривень. Чорниці – 80-90. Найдорожче просять за лохину – 45 гривень за 100 грамів – це 450 гривень за кілограм, інформує ТСН.

У супермаркетах ж кілограм лохини дорожче на сто гривень, а малина вартує 330 гривень.

Погодного обґрунтування високим цінам на липневі ягоди немає, пояснює агроаналітик. Вартість малини, лохини та інших ягід просто прирівняли до червневих розцінок. Хоча в регіонах, де вирощують ягоди, цінники в рази менші за столичні. У Херсоні, наприклад, черешню купити можна за 20 гривень за кілограм. У Києві за ягоду де-не-де досі просять по 100.

Це вже через цьогорічні проблеми з логістикою, каже економіст Олег Пендзин.

“Різко зменшилась можливість довести через карантинні обмеження, через адаптивний карантин в різних регіонах. Сам факт довозу став просто дорожчим”, – каже він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смак літа, або за що ми любимо кавун. РЕЦЕПТИ

03.07.2020, 9:29  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X