WestNews.com.ua

Чому українці віддають перевагу безготівковим операціям. ІНФОГРАФІКА

10.08.2020, 9:49  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Українці все менше коштів отримують готівкою з платіжних карток, віддаючи перевагу безготівковим операціям.

Цьому сприяють розширення платіжної інфраструктури та мережі, де можна розрахуватися платіжними картками, а також подальші позитивні зміни у платіжних звичках, що посилилися зокрема і через введення карантинних обмежень, повідомляє НБУ.

Обсяги та кількість операцій зі зняття готівки з карток падають. 

Безготівкові операції у першому півріччі цього року продовжили зростати за кількістю та сумою. Їх частка переважала у загальній сумі та кількості операцій із платіжними картками.

Так, кількість безготівкових операцій становила 2 360,6 млн шт. (86,1% усіх операцій), а сума – 982,9 млрд грн. (55,1% від суми усіх операцій із картками). Торік, за підсумками першого півріччя, цей показник становив 49,4%.

Водночас, у першому півріччі 2020 року кількість операцій з отримання готівки зменшилася на 12,0%, а сума – на 5,0% проти першого півріччя 2019 року.

Користувачі все частіше віддають перевагу безконтактним платежам

Третина платіжних карток (33,9% або 12,3 млн шт.), із застосуванням яких були здійснені видаткові операції у червні 2020 року – безконтактні та токенізовані картки.

Суттєве зростання популярності цих карток пояснюється тим, що платежі з їх використанням зручні, швидкі та безпечні.

Водночас, безготівкові операції з використанням безконтактних та токенізованих карток (за допомогою смартфонів та інших NFC-пристроїв) становили половину від загальної кількості та суми безготівкових операцій у торговельних мережах (50,1% та 50,9% відповідно).

Мережа прийому платіжних карток зростає

Мережа, де можна розрахуватися платіжними картками, продовжує зростати. За рік кількість суб’єктів господарювання, які приймають платіжні картки, зросла на третину (на 33,5%) – до майже 297 тисяч.

Крім того, в Україні на 11,2% зросла кількість торговельних POS-терміналів (до 340,6 тис. од.) порівняно з даними станом на 01 липня 2019 року. З початку 2020 року кількість торговельних POS-терміналів також зросла – на 5,0%.

Водночас, понад чотири п’ятих від усіх торговельних POS-терміналів забезпечують безконтактну оплату (84,3% торговельних POS-терміналів).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індекс борщу: як змінювалася вартість культової української страви за останні шість років. ІНФОГРАФІКА

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X