WestNews.com.ua

Чотири коломийські священики Московського патріархату перейшли до УПЦ

29.01.2019, 19:20  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Як вже раніше повідомляв WestNews Миколаєво-Успенський Собор, що в Коломиї, 13 січня перейшов у лоно Православної церкви України.

Настоятелем Собору залишився отець Микола Сметанюк, який служить у цій церкві понад 25 років, інформує WestNews. Окрім нього, тут здійснювали богослужіння ще четверо священиків. Рішення про перехід в ПЦУ не підтримав лише один із них, він написав заяву на звільнення. В той час прес-служба Івано-Франківської єпархії повідомила, що даних священнослужителів  звільнено зі всіх єпархіальних посад та виведено з кліру єпархії. Кліру єпархії припинити євхарістійне спілкування з зазначеною парафією і кліриками.

Тільки один священик Василь Костишин залишився вірним Московському патріархату й перейшов правити в церкву, що розташована на об’їзній трасі, – останнього форпосту російського православія в Коломиї, пише Дзеркало Коломиї.

А вже наступного дня 14 січня видано Указ єпископа Івано-Франківського і Коломийського УПЦ (МП) Серафима про заборону священнослужіння для перелічених вище чотирьох протоієреїв.

Всі чотири священики написали власні звернення, адресовані митрополитові Олександрові Драбинку, колишньому ієрарху УПЦ МП, який перейшов до ПЦУ з просьбою прийняти їх до новоутвореної соборної української православної церкви, на що отримали позитивну відповідь. Чому до Драбинка, а не до всеукраїнського митрополита ПЦУ Епіфанія, миропомазаного на главу єдиної української православної церкви самим вселенським патріархом Варфоломієм? Очевидно, вони вбачають у тому свою логіку, хід якої вловити не важко. Та нині це вже не суттєво.

Настоятель собору Микола Сметанюк категорично відмовився спілкуватися з представниками преси на “гарячу тему”. Поступливішим виявився інший священик цього храму, який просив не називати його прізвища. Ось його міркування.

– Канонічність української православної церкви затверджена ще за часів князювання Володимира. Потім вона (канонічність) перейшла до Московського патріархату. Нині канонічність українського православ’я відновлена вселенським патріархом Варфоломієм. Ми повертаємося до своїх витоків. Не правильно казати, що ми кудись там переходимо, – ми повертаємося. В розкол тепер пішов київський митрополит Онуфрій і ті священнослужителі, які його підтримують. Вони ще мають право вибору: або залишатися в канонічній юрисдикції Московського патріархату, або повернутися до матірної української церкви, яку нарешті визнав вселенський патріарх, або ж піти в розкол, як пішла в розкол церква на коломийській об’їзній дорозі.

До слова, Міністерство культури зобов’язало УПЦ МП змінити назву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада ухвалила закон про перехід церков УПЦ МП до нової церкви: як голосували прикарпатські нардепи

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X